CNN rendit Shqiperine ne 10 destinacionet me mira per vitin 2011

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • CNN rendit Shqiperine ne 10 destinacionet me mira per vitin 2011

   CNN rendit Shqiperine ne 10 destinacionet me mira per vitin 2011


   [Blockierte Grafik: http://i52.tinypic.com/x2o4dz.jpg]


   Në vitin 2011 vizitoni Shqipërinë! Sugjerimi vjen nga rrjeti i njohur televiziv amerikan CNN. Nën okelion “Destinacionet më të mira për 2011” CNN rendit në vend të 6-tw pikërisht vendin tonë. Rekomandimet në fakt janë hartuar falë ndihmës së ekspertëve në këtë fushë, të tillë si Robert Reid, redaktor në Lonely Planet; Pauline Frommer, krijues i broshurave të udhëtimit e Martin Rapp, zv/ president i shitjeve tek Altour.

   Në vend të parë në listën e dhjetë vendeve për t’u vizituar vitin e ardhshëm rendit New Yorku për t’u pasuar nga Zelanda e Re dhe Amazona si dhe Barcelona, Norvegjia e më pas Shqipëria e cila thuhet se të ofron Mesdheun pa turma e cmime të kripura.

   Një ndër destinacionet e përmendura mbetet sigurisht Gjirokastra ndërsa janë pikërisht historia dhe ushqimi i mirë që nuk mund ta lenë këtë vend dhe për shumë kohë jashtë broshurave turistike, thuhet në artikull. Në këtë renditje Shqipëria le pas Japoninë, Guatemalën e Bullgarinë.