Angepinnt Barcoleta vetem per Polic

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Polici i pyllit

   Ishin mbledhur kafshet e pyllit per te zgjedhur qeverine e re.
   Luani si mbret i kafshve kishte vene ca lule ne maj te malit dhe i tha te gjithe kafsheve.
   Kush do me sjelle lulen e pare do jete kryeminister.
   Pasi i tregoi te kush mal i kishte vene lulet, kafshet u nisen me vrap e ne fund u nis dhe breshka.
   Pasi kaluan disa ore po fillonin te ktheheshin kafshet dhe sipas radhes luani i caktonte vendet ne qeveri.
   Erdhi dhe breshka dhe ne fund. Por pas saj erdhi gomari.
   Foli direkt luani po ti si ske turp dhe breshka erdhi para teje.
   Gomari shume qet dhe i gezuar i tha - si i pari , si i fundit te vij une, ti po polic do me vesh.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Polici rrugor

   Kishte ndodhur një aksident dhe polici rrugor që po patrullonte në atë zonë po raportonte në radjo dore.

   Një makinë ka berë aksident; përfundimi, një i vdekur në kanal, një tjeter trupin e ka në kanal kurse koken në (koka ishte në asfalt por policit nuk po iu kujtohej emri Asfalt), kokën në, koken e ka në...

   Polici e shkelmon koken e viktimes dhe thotë.

   Koken e ka në kanal.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Polici shqipetar

   Nje polic kap nje femi duke vjedhur dhe i thote.-do vish me mua ne komisariat.ai i thote -sa ti them babit se e kam tek ky lokali.femija iken dhe i fshehet,mbas ca ditesh e kap perseri duke vjedhur.polici e kap prej veshi dhe e shoqeron ne komisariat.sa hyn tek dera femija i thot,-sa te takoj mamin se ishte aty perjashte dhe ai fshehet prape.kur e kap heren e trete femija i thote ,-o xhaxhi polici prit sa te blej nje byrek dhe do vi.polici ngaqe kishre frike se i ikte prape dhe i thote,-prite ketu se iki e blej une. dhe femija prape iku,ky ishte polici shqipetar"!
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Polici dhe berberi

   Nje dit nji polic shkon per tu rruar tek nji berber.Ulet ne karrige dhe berberi fillon ta shkumoje.Pasi filloj tja rruaj njeren faqe,nje femi bertiti tek dera
   -O Kapllan, o Kapllan asht duke tu djeg shtepija...
   Sa e degjoj polici i shkrete u ngrit nga karriga me nji faqe te rruar dhe nji te pa rruar dhe ja fut nji vrap...por pasi beri nja 200 metra,u ndal dhe tha me vehte...
   -Qfare tha ai femija....Kapllan...
   -Po un e kam Shaban mor me raft pika...
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Policet dhe ushtaret

   Qe thoni ju ushtaret takuan nje gazetar dhe po e kritikonin Ushtaret:po pse vetem policeve i beni ju barcaleta Gazetari: tani vetem policet jane te trash ia kthen gazetari Ushtaret:po pse ne nuk jemi te trash Gazetari:pse jeni te trash ju Ushtaret:po ja ne kemi ndertuar ure mu ne mes te shkretetires a ka me budallik me te madh se ky Gazetari:po, ama ka dhe me temadh Ushtaret:cfare Gazetari:shikojeni policet siper ures duke peshkuar
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Polici dhe zingiret

   Nje polic e ndal nje njeri me mjet .Ju lutem , paisjet dimerore - zingjiret .Shoferi tregon zingjiret qe kishte .
   Polici pyet ? pse keta zingjire kaq te holle .Keta zingjire jane per qen e jo per automjet .
   Shoferi ia kthen : Shitesi me tha se keta zingjire jane per qen , por bejn edhe per polic .
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Policet ne trajnim

   Ishin mbledhur nje here te gjithe policat e Shqiperis sepse do te vinte shefi i cia amerikane ti trajnonte.dhe mbasi mbarojne trajnimin i thote shefi i cia shefit shqiptar: thuaju policave qe mbledhjen tjeter e kemi te premten.ene ky i thote kur ngrihet njoni ene bertet:o daje e premtja i bi e djele.Ok i thote shefi e lejme te shtunen.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Polici dhe mesuesi

   Na ishin dy shoke njiher,njeri polic e tjetri mesues.Kishin vendosur per here te pare te fluturojne me aeroplan sebashku.
   -Pasi meren vesh ata hypin ne aeroplan dhe gjate fluturimit piloti informon pasagjeret se njeri prej dy motoreve te aeroplanit eshte prishur!
   Mesuesi i brengosur thot,bre do te eshte veshtire te zbresim me nje motor,.
   Polici pergjigjet dhe i thot,lutju zotit ore mos te prishet edhe tjetri se mbesim ne ajre!
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Polici i mençur

   Na ishte nje polic qe po hante cokollat por po hante disi ndryshe . aty kalon nje femij dhe e pyet o xhaxhi polici po pse nuk e ha cokollaten por ha letren dhe ai i pergjigjet : po pse budalla jam une ,une ha letren se ajo ka vitamina si lekurat e frutave.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Qeli me flok

   Ni mjek thirr en stacion t’policis edhe ju thot: Ni budall i rrezikshem u ik pi spitalit.
   Po a? Qysh doket? - Osht qel, i ka flokt e gat. Thot Doktori
   Qysh muNet mu kon qel edhe mi pas flokt e gat? – bohet nervoz polici.
   Po a t’thash qe osht budall.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1

  • POLICI DHE FËMIU

   Një polic duke shkuar në punë e she ni fëmijë të vogel edhe i thotë qka po bon ktu.Qe po e marojë një polic.Me qka pe maron? Me zall me lloq edhe me mu..t.Diten tjeter polici tu shku në punë e she prapë ketë fëmien edhe i thotë qka je tu bo këtu.Qe pe maroj ni polic.Me qka pe maron, me zall me lloq edhe me mu..t.Kur kthehet në shtëpi polici thotë t'nesermen kur t'shkojë në punë nëse më thotë qeshtu ai kopili ko me myt tu e rre.
   T'nesermen e she prapë edhe prapë e pyet qka je tu bo këtu.Qe pe maroj ni ushtar. Me qka pe maron? Me zall edhe me lloq.Mut spi qet aa . . . . jo se bohet polic ja këthen fëmiu...

   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.