Studimi, 50 për qind e britanikëve kanë gjak gjerman

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Studimi, 50 për qind e britanikëve kanë gjak gjerman

   Mund të vijë si një goditje për ata që citojnë se një triumf në kupën botërore dhe rezultati i dy luftërave është shenjë e superioritetit britanik. Shkencëtarët thonë se gjysma e britanikëve kanë gjak gjerman në venat e tyre.

   Çdokush që i ka kushtuar vëmendje mësimeve të historisë e di se fiset nga veriu i Evropës pushtuan Britaninë pasi romakët u larguan rreth vitit 410 AD (pas Krishtit).

   Por kërkimet nga gjenetistët zbuluan shkallën në të cilën gjermanët u bënë pjesë e përzierjes racore të vendit. Së bashku me arkeologët të cilët kanë kaluar vite në vende të caktuara të Mbretërisë së Bashkuar, kanë arritur në përfundimin se 50 për qind e britanikëve kanë pak gjak gjerman.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1