Barcelona ekip që kushton plot 500 milion euro

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Barcelona ekip që kushton plot 500 milion euro


   [Blockierte Grafik: http://i53.tinypic.com/207pzs0.jpg]


   Sipas gazetës spanjolle, "El Mundo Deportivo", gjashtë specialistë të tregut futbollistik, kanë dhënë mendimet e tyre dhe kanë nxjerrë një përfundim.Skuadra e sotme e Pep Guardiolës kushton plot 500 milion euro.

   Një shifër e tillë bën që Barça të jetë skuadra më e vlefshme jo vetëm ndër këto që luajnë sot, por edhe në të gjithë historinë e futbollit.

   Natyrisht më i kushtueshmi është Lionel Messi, kartoni i të cilit vlen 131 milionë euro, ndërsa gjithçka do të ndryshonte nëse do të realizohej ajo që u mendua më parë, shitja e Cristiano Ronaldos për tek Manchester City për 170 milionë euro. Në këtë rast, kartoni i Messit mund t′i afrohej 200 milionëve.

   Andres Iniesta vlerësohet në 60 milionë, Xavi në 42 milionë për shkak të moshës 31-vjeçare, Pique kushton 45 milionë ndërsa David Villa arrin në 42 milionë euro.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1