Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Orgazma qetëson ‘sindromën e këmbëve jo të qeta’

   Kjo mënyrë e mjekimit mund të ofrojë lehtësim për 7-10 për qind të njerëzve që vuajnë nga “Restless legs syndrome”.Sindroma e këmbëve jo të qeta është çrregullim nervor që karakterizohet me nevojën për lëvizjen e këmbëve. Zakonisht shoqërohet me ndjeshmëri të pakëndshme në ekstremitetet e poshtme- si shpim, dhimbje dhe kruarje.
   Orgazma, masturbimi, ofrojnë njërin nga eksplodimet më të mëdha natyrore të dopaminës. Ekspertët holandezë nga Universiteti i Groningenit kanë skenuar trurin e meshkujve gjatë ejakulimit, ndërsa kanë treguar se në atë moment ai ishte sikur truri i atyre që sapo kanë marrë heroinë.
   Ky shtim i përkohshëm i dopaminës mund të reagojnë ngjashëm sikurse barnat të cilat simulojnë hormonin, ashtu që personit me këtë sindromë i japin lehtësim të mjaftueshëm nga këmbët jo të qeta, kështu që të mund të fle qetë gjatë gjithë natës.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1