6 ide për një shtëpi verore

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • 6 ide për një shtëpi verore

   Dekorime shumëngjyrëshe dhe projekte të thjeshta do t’i japin dhomës së ndenjjes një pamje verore, nëse dëshironi të ndryshoni arredimin në këtë sezon. Gjithçka që duhet për të bërë një rinovim veror, është të hidhni ngjyrë dhe të vendosni ndryshe aksesorët e mobilijet.

   Një ngjyrë e re e verdhë dhe një jeshile shkumë deti ndriçojnë muret dhe aksesorët, duke përdorur disa marifete të zgjuara. Sektori i uljes nuk është asgjë nëse nuk është fleksibël. Duke rikonfiguruar copëzat, do të krijoni një pamje krejt të re. Tapetet apo rrugicat janë argëtuese për të veçuar dhe përcaktuar pjesë të ndryshme të dhomës së ndenjjes. Ngjyra të llojeve të ndryshme, motive apo zbukurime me dantellë mund të përshtaten në këtë ambient.

   1. Derdhni ngjyrat
   Shtoni ngjyrë në dhomë nëpërmjet aksesorëve. Përdorni jastëkët dhe shtresat në dy ngjyra të ndryshme.

   2. Shtoni një take-tuke
   Mund ta lyeni me të verdhë tabakanë e vendosur mbi take-tuke, ndoshta dhe me ndonjë model për ta bërë më tërheqëse. Do të servirni me stil mezet apo gjëra të tjera për mysafirët tuaj.

   3. Krijoni një kënd për lexim
   Cepi përbri dritares është një vend i rehatshëm për të krijuar këtë kënd leximi. Bëjeni këtë zonë të veçantë nga zona e dhomës së ndenjjes. Shtoni punime arti, një tavolinë anësore, një llambë dhe jastëkë me modele.

   4. Krijoni një kënd relaksi e të gëzueshëm
   Transformoni një kënd në një zonë ngrënieje të rehatshme, duke vendosur një tavolinë bistro dhe karrige të së njëjtës ngjyrë (në këtë rast, e bardhë).

   5. Mbuloni karriget
   Shtojini një “spërkatje” ngjyrash karrigeve të bardha të drunjta me këto lloj cope verore. Qepni dhe lidhni në të dy anët e karriges fjongo të bukura për një pamje akoma më verore.

   6. Përdorni dy ngjyra
   Përforconi ndikimet arkitekturale në dhomë me “veshjet e drurit”. Krijoni një kremastar me çengela. Lyeni me dy ngjyra të ndryshme poshtë dhe lart kësaj bordure, për një pamje më tërheqëse e më gjallëruese.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1