Vettel triumfon në Valencia

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Vettel triumfon në Valencia

   [Blockierte Grafik: http://i55.tinypic.com/1268k2a.jpg]

   Sebastian Vettel i Red Bull nuk ka treguar shenja të dobësimit as në garën për Çmimin e Madh të Evropës të zhvilluar në Valencia, ku bëri nje prej shëtitjeve të tij të zakonshme në natyrë.Vettel e nisi garën nga pole pozicioni dhe nuk e lëshoi vendin e parë për 57 xhiro, sa edhe zgjati kjo garë.
   Interesant ishte për vendin e dytë, të cilin e fitoi në fund Fernando Alonso i Ferrarit, duke lënë prapa Mark Webberin të cilin e tejkaloi spanjolli. Leëis Hamilton përfundoi në pozitën e katërt i përcjellur nga Felipe Massa në pozitën e pestë.
   Me këtë fitore Sebastian Vettel vetëm sa ia ka garantuar vetes relaksin për të ardhmen e afërt, pasi nuk ka nevojë për ndonjë impenjim të veçantë – vështirë se mund t’ia marrë dikush titullin e dytë radhazi nga dora.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1