Riparimi i "zemrave të dëmtuara" vjen më pranë realitetit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Riparimi i "zemrave të dëmtuara" vjen më pranë realitetit

   Sekreti për të riparuar "zemrat e dëmtuara" është zbuluar nga disa shkencëtarë që shqyrtuan mënyrat e riparimit të indeve të dëmtuara pas sulmeve në zemër.

   Duke injektuar proteina të ngjashme me insulinën direkt në zemër mund të bëjë që qelizat e dëmtuara të riparojnë veten, dhe fillimin e rigjenerimit.

   Testet tek kafshët kanë treguar se qelizat e fjetura mund të fillojnë të aktivizohen duke përdorur një trajtim me një "ilaç rigjenerues".

   Hulumtuesit thanë se studimi tregon se injektimi i faktorëve të rritjes IGF-1 dhe HGF shkaktonte një përmirësim të dukshëm në rigjenerimin e zemrave të dëmtuara.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1