Zyrtare! Femrat janë më të rrezikshme në timon

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Zyrtare! Femrat janë më të rrezikshme në timon

   [Blockierte Grafik: http://img217.imageshack.us/img217/9837/shofere.jpg]


   Sipas shkencëtarëve, femrat në timon kanë më shumë gjasa të përfshihen në një aksident.

   Hulumtuesit shqyrtuan rreth 6.5 milionë aksidente me makinë dhe gjetën një numër më të madh aksidentesh midis shofereve femra. Ata gjithashtu zbuluan se femrat e kanë të vështirë në rrugët kryqëzuese, kryqëzimet T dhe rrugët e rrëshkitshme.

   Rezultatet janë edhe më të çuditshme duke marrë parasysh se meshkujt kalojnë më shumë kohë në timon se sa femrat. Në mesatare meshkujt udhëtojnë me makinë 60 për qind të kohës, kurse femrat 40 për qind.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1