Tanga mbush 30 vjeç, “lojë” per femrat e “vuajtje” për meshkujt

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Tanga mbush 30 vjeç, “lojë” per femrat e “vuajtje” për meshkujt

   Tanga e famshme bën 30 vjeç. Veshja më seksi e përdorur nga femrat që duan të joshin e tërbojnë meshkujt, ka lindur zyrtarisht në verën e vitit 1981, kur Frederick Mellinger, nën markën kaliforniane “Frederick's of Hollywood”, lançoi mikro-slipin e frymëzuar nga rroba banjot e ngjashme, që ishin të famshme prej një dekade në plazhet braziliane. “Nuk e imagjinoja se do të ishte bërë një fenomen komercial dhe tepër në modë”, u shpreh më vonë krijuesi i tangës. Mbi të gjitha, tanga është tepër e veshur nga femrat VIP-a, teksa janë të shumta ata që e mbajnë në plazh për një nxirje sa më të mirë, apo nën ndonjë veshje transparente për ndonjë “lojë të nxehtë”. Praktikisht, ajo që e vesh e bën sidomos për të nxjerrë në pah pjesën e saj të pasme. Zanafilla Një legjendë thotë se popullariteti i madh i kësaj veshjeje vjen nga një vajzë braziliane me origjinë italiane, Rose di Primo, që kishte prerë kostumin e saj për të rënë në sy gjatë një feste në plazhin e e Ipanema, në Rio de Janeiro, në vitin 1972. Buja e arritur nga shfaqja e vajzës bëri që tanga të përhapej më tepër në plazhet e Brazilit. Ndërkohë, emri “tanga” vjen nga një stoli tipike e kulturës braziliane të zonës së Marajo. Ende edhe sot, në Brazil vazhdon gara e balerinave gjatë Karnevaleve të famshme që zhvillohen çdo vit. Ndër të tjera, konkurrentet e atjeshme, të njohura si tepër “të bëshme” në forma, synojnë të hyjnë në “Guinness”, për të thyer rekordin e kostumit më të hollë: objektivi i fundit ka qenë ai i tre centimetrave. Me pak fjalë mund të thuhet se tanga për femrat është dëfrim…. Ata që "vuajnë" nga to janë meshkujt, të cilët i shohin.
  • Paj qe besa boll mirë paske thanë..tanga "lojë" për femra e "vuajtje" për
   meshkuj...se kogja si zor me pa një femër Maff në tanga e mos mujt me i ba send,
   as me ja prek materialin e tangave bile..ja deken e kem zor ... hahahahahhaa
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...