Ardian Krasniqi kampion i Baden Wurtembergit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ardian Krasniqi kampion i Baden Wurtembergit

   Javën që lam pas Ardian Krasniqi u kurorëzua me titullin e parë në karrierën e tij, duke fituar titullin e Baden Wurtembergit për grupmoshat e reja në kategorinë deri 60 kg. Nipi i boksierit tonë të madh Luan Krasniqit, Ardiani është duke shkuar gjurmëve të xhaxhait, i cili në 13 meçet e para në boksin amator, ka shënuar të gjitha fitore. 15-vjeçari ka filluar karrierën e tij vitin e kaluar, dhe deri më tani është duke shkëlqyer duke treguar talentin e tij. Për te përkujdeset babai i tij, Agimi i cili njëherit është edhe trainer i tij personal. Ardiani është pjesë e ekipit “Rottweill” dhe nga ai shifet një e ardhme e boksit tonë. Familja Krasniqi ka në përkujdesje të plotë talentin e ri të familjes Krasniqi dhe ata ngadal dhe me kujdes të madh janë duke e ndërtuar si boksier. Në biseden që kishim me të riun Krasniqi, ai tregon për aspiratat dhe synimet e tij, ndonesë është vetëm 15-vjeç, zgjuarsia e tij shkon me tej në bisedën që zhvilluam duke u treguar si një djalosh shumë i pjekur. “Në këtë vit kam dal kampion i Baden Wurtembergit
   Kosova Boxing është mediumi i parë që nga fillimi i karrierës së Ardianit e cila është duke e përcjellur me vëmendje të madhe zhvillimin e tij. Ne poashtu e faleminderojmë familjen Krasniqi për besimin dhe informacionet që i jep për ne. Nga ajo që shifet Ardian Krasniqi do të jetë vazhdimi i dinastisë së familjes Krasniqi dhe sukseset e tij nuk do të mungojnë në të ardhmen. Ne i urojmë suksese të mëtjeshme. 18-vjeçare të bëhem kampion i Gjermanisë e pastaj të marr pjesë në Lojrat Olimpike,
   Njerzit jan te njejt per nga natyra, vepra dhe edukata i ben te dalluar!! :thumbup: