10 ligje te pabesueshme mbi seksin ne rruzullin tokesor

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • 10 ligje te pabesueshme mbi seksin ne rruzullin tokesor

   Ndoshta disa mund t’i kenë dëgjuar, ndërsa të tjera janë të reja për veshët e sytë tuaj. Më poshtë po ju servirim një listë me “ligje” seksuale shpesh edhe të pabesueshme, që ekzistojnë në disa vende të botës. Edhe pse mund të ndodh që ndonjërin prej tyre edhe mund të mos e besoni, por fundja ato që i kanë shkruar mund ta kenë pasur fantazinë shumë të theksuar...
   1.Në disa vende myslimane është e ndaluar t’u shikohen gjenitalet e kufomave, prandaj organet seksuale të të vdekurve mbulohen me leckë
   2.Në Indonezi, dënimi për masturbim është...prerja e kokës
   3.Në Bahrain, një mjek seksual mashkull mund t’i ekzaminojë gjenitalet e një femre gjatë një vizite, por vetëm duke i shikuar të reflektuara në një pasqyrë
   4.Në Liban, një burrë është ligjërisht i autorizuar të ketë raporte seksuale me kafshë, por vetëm me ato të gjinisë femërore. Meshkujt që kanë raporte me kafshë meshkuj mund të dënohen me vdekje.
   5.Në Hong Kong, gruaja e tradhtuar ka të drejtë të vrasë ligjërisht burrin, por mund ta bëjë vetëm duke përdorur duart. Gruas i lejohet edhe të vrasë të dashurën e burrit, por këtë herë mund ta bëjë si të dojë...
   6.Në ishullin e Guam, në Oqeanin Paqësor, ka meshkuj që shëtisin pikërisht nëpër fshatrat e zonës për të përdhunuar virgjëreshat e reja. Këto njerëz janë të paguar nga burra të tjerë, që duan më pas të martohen me vajzën e përzgjedhur. Kjo ndodh, sepse ligji i Guam u ndalon virgjëreshave për t’u martuar.
   7.Në Liverpul, shitëset “topless” janë të ligjshme, por vetëm në dyqanet e peshqve tropikalë.
   8.Në Kali të Kolumbisë, gruaja mund të bëjë seks vetëm me burrin dhe herën e parë që ndodh, nëna e vajzës duhet të jetë e pranishme, për të dëshmuar aktin.
   9.Në Santa Cruz de la Sierra të Bolivisë, është ilegale për një mashkull të bëjë seks njëkohësisht me një grua dhe me motrën e saj.
   10. Në Maryland, një prej shteteve të SHBA, është e ndaluar të shiten prezervativë në distributorët automatikë me përjashtim të makinave të pranishme në vendet ku shiten pije alkoolike për konsumin në vend.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1