Motorola mund të kërkoj ndalesën e shitjes së iPhonit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Motorola mund të kërkoj ndalesën e shitjes së iPhonit

   gazetashqip.info/teknologji/mo…eit.html/attachment/5-200Pasi që më në fund humbi në një nga kontekstet me Samsung, Apple mori edhe goditjen e dytë. Gjykata gjermane sot morri një vendim sipas të cilit të gjitha pajisjet iPhone përveç iPhone 4S, si dhe të dyja gjeneratat e versioneve 3G të iPad pa leje përdorin patentin e Motorolas në lidhje me teknologjinë GPRS.
   Ky vendim, ia dha Motorolas mundësinë të kërkoj ndalesën e shitjes së pajisjeve të kontestuara në Gjermani.
   iPhone 4S nuk është i përfshirë me këtë vendim, për shkak se në kohën e nisjes së padisë, që është prilli i vitit 2011, ai nuk ekzistonte, ndërsa pritet që Apple të parashtroj ankesë në këtë vendim.
   Nga ana tjetër, gjykata Franceze refuzoi kërkesën e Samsungut për ndalesën e shitjes së iPhoneit të ri në këtë vend, e që ishte parashtruar për shkak të gjoja përdorimit të paautorizuar të patentës.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1