10 zbulimet me kurioze mbi seksin ne vitin 2011

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • 10 zbulimet me kurioze mbi seksin ne vitin 2011

   Viti 2011 sapo u mbyll dhe eshte karakterziuar nga disa kerkime qe kane “zbuluar” gjerat me kurioze ne fushen e seksit. Ja 10 hulumtimet me kurioze.
   Femrat mendojne me shume per ushqimin sesa per seksin: Nga nje studim i 5000 femrave doli se 25 per qind e femrave mendojne per ushqimin cdo 30 minuta. Cdo 10 per qind mendojne per seksin me te njejten frekuence. Fakti kurioz i kerkimit eshte se femrat mendojne per ushqimin se nuk duhet te hane, per te respektuar dietat pak ose me shume strikte, ndaj te cilave i nenshtrohen rregullisht 4 femra ne 10.
   25% e njerezve pergjigjen ne telefon ndersa jane duke bere seks: Nje studim anglez, ne mesin e shume te tjereve, zbuloi nje rezultat me shume kurioz, nje person ne kater, eshte pergjigjur ne telefon te pakten nje here ndersa ka qene ne mes te raportit seksual.
   Studentet e kolegjit preferojne me teper komplimentet sesa seksin: Harrojini idete mitike te kolegjeve amerikane si vend qejfi dhe shthurjeje. Nje kerkim i publikuar ne Journal of Personality tregon sesi studentet preferojne me shume nje stimul te egoizmit te tyre (komplimente ose nota te mira) sesa seksin.
   Prirja e nje gruaje per orgazmen, eshte e lidhur me formen e buzeve: Nje grup psikologesh te University of the West of Scotland ka zbuluar se, lehtesia qe nje femer arrin orgazmen vaginale do te jete e lidhur me formen e buzeve, ne vecanti prania e nje “gunge”(zona qendrore e buzes se siperme) e theksuar.
   Nje student ne kater, eshte i gatshem te heqe dore nga seksi ne kembim te librave elektronike.Eshte ky rezultati kurioz i nje studimi i autorizuar nga nje kompani qe zhvillon software amerikane. Por duhet thene se studimi u zbulua vetem tek 500 studente, qe ka nje domethenie statistikore relativisht te ulet. Dhe natyrisht, nuk dihet se sa seks do te benin studentet e gatshem per te hequr dore…
   Nje grua ne pese preferon Facebook-un sesa seksin: Nje sondazh i kryer nga revista Cosmopolitan ka treguar se 20 per qind te femrave preferojne te navigojne dhe te bisedojne ne Facebook sesa te bejne seks.
   Grate priren te jene me shume biseksuale me kalimin e moshes: Rezulati ndoshta lidhet me lirimin e frenave, duke pare se preferencat seksuale te femrave kane tendence te jene nje lloj ”zone gri”; ne nje kapion te grave heteroseksuale, 60 per qind jane “te interesuara fizikisht” per femrat e tjera, 45 per qind kane patur marredhenie (kryesisht ne nivel perkedheljesh) me gra te tjera, dhe 50 per qind kane fantazi seksuale me grate e tjera.
   Femrat “nerd” kane nje jete seksuale me te mire: Sipas nje kerkimi te Harris Interactive, femrat qe jane te apasionuara pas teknologjise dhe videolojrave kane nje jete seksuale me te mire, me raporte me te shpeshta. Por jo vetem, ato kane edhe nje jete ne cift me te qendrueshme dhe te kenaqshme. Faktikisht 64 per qind e femrave qe luajne online jane te martuara, dhe 71 per qind e tyre i jep nje note nga 6 e siper mbi lidhjen.
   Meshkujt qe tradhetojne gruan kane me shume gjasa te vuajne “frakturen e penisit”. Nje studim i University of Maryland Hospital tregon se pjesa me e madhe e “frakturave te penisit” (thyerja e papritur dhe e dhimbshme e membranes albuginea te damareve) i ndodh meshkujve qe tradhetojne grate. Nuk behte fjale per nje mallkim nga ana e bashkeshorteve por nje pasoje e marredhenieve seksuale te konsumuara ne shpejtesi dhe ne vende jo komode (ne banjon e zyres, makina, etj.).
   Kompjuteret portal, laptopet, mund te pengojne fertilitetin e meshkujve: Nje studim i publikuar ne revisten shkencore Fertility and Sterility, leshon alarmin per pasojat e tableteve dhe kompjuterave portal. Ne realitet ceshtja eshte se, shume persona kane tendence te mbajne laptopet dhe tabletet ne gjunjet e tyre, me nje efekt negativ te lidhur jo me emisionet ne radio, por mbi te gjitha me ngrohtesine qe leshohet nga pajisja.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1