Fitore me pikë e Vitali Klitschkos

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Fitore me pikë e Vitali Klitschkos

   [Blockierte Grafik: http://img9.imageshack.us/img9/9066/f0219013402834m.jpg]


   Me vendim kontravers të gjyqtarëve, ukrainasi Vitali Klitschko ka mbrojtur brezin e tij në kategorinë e rëndë në WBC, pasi tejkaloi pengesën britanike, Derek Chisora.
   Sfida e cila u prit me entuziazëm nga fansat e boksit anë e mbanë botës, mori kahje tjetër të premtën gjatë matjes zyrtare, kur Derek Chisora goditi me shuplakë rivalin e tij Vitalin, i cili me shikimin e tij të mprehtë ia bëri të ditur se nuk e pret fitorja në mbrëmjen e të shtunës, e në fakt ashtu dhe ndodhi.
   Si kampion i vërtetë, që nga fillimi i duelit, Klitschko dominoi dhe për të mos hedhur poshtë vendimin e ngushtë të gjyqtarëve, ishte dhe boksieri shqiptar Luan Krasniqi ai që për televizionin gjerman RTL dha vlerësimin e tij – 108:103 për Vitalin.

   Disa goditje në raundet fillëstare ishin kruciale për këtë duel që gjyqtarët të vendosin në fund për fitore të Vitalit, në një duel që nuk u përshkrua me energji të madhe, por më shumë nga brohoritjet e fansave në palestër.
   Vlen të përmendet, se në fund të duelit Chisora ofendoi rëndë Vitali Klitchkon, gjë që detyroi vëllain Wladimirin të ndërhynte duke i thënë Chisoras që të kthehet nga ka ardhur.
   Vitali dhe Wladimir, vëllezërit Klitschko, aktualisht mbajnë të gjithë brezat e kategorisë së rëndë në boks, duke konfirmuar edhe njëherë dominimin në top sportin luftarak.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1