Disa ide per nje Mengjes te Shijshem

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Disa ide per nje Mengjes te Shijshem

   Disa ide per nje Mengjes te Shijshem

   Kur jeni duke nxituar shume ose keni mjaft kohe per nje mengjes gjate fundjaves, nuk ka arsye qe te mos kenaqeni me nje mengjes te shijshem. Duke filluar diten tuaj me nje mengjes te mire – fillon punen metabolizmi juaj dhe ju ndihmon te ndiheni te fresket, kurse duke ngrene nje mengjes te balancuar me ca proteina do t’iu ndihmoje qe te mos ndiheni teper te uritur para drekes.

   Pije me disa perberes te ndryshem


   Nje pije me ca perberes te ndryshme do te ishte e shkelqyer per njerezit qe jane duke nxituar dhe nuk kane me shume se 10 minuta kohe. Ka nje numer te shumte per kombinimet qe mund te behen. Provoni te perzieni qumesh, dredheza te ngrira, pak mjalte dhe ca bajame te papjekura per nje fillim te fresket. Ju nevojitet kafeine? Perzieni nje espresso, pluhur te kakaos, qumesht, banane te ngrira dhe akull

   Sanduiçe


   Duke pasur shume lloje te bukes dhe te zgjedhesh shume perberes brenda, mund te krijoni shume lehte nje sanduiç per çdo kend. Mund te pergatitni ca veze ne forme te nje omleti duke i kombunuar me domate, qepe te fresket,majdanoz dhe pak proshute, apo mund te provoni ndonje te ide te qelluar nese keni.

   Mbeshtjellni perberesit


   Duke marre disa perberes per t’i mbeshtjellur pastaj, me te vertete do te keni nje mengjes tejet te shijshem. Provoni te preni ca veze te ziera, perzieni me domate te prera, laker te kuqe, tranguj te prere dhe ne fund hedhni pak salce djegese. Perparesi per keta lloj te sanduiçeve eshte se ata mund te pergatiten nates, te futen ne frigorifer dhe ne mengjes te jene gati.

   Gatuani


   Kur gatuani diçka, nje avantazh eshte se mund te sherbeni per disa persona dhe ne mengjes do te keni me shume kohe per te fjetur apo per te bere diçka tjeter. Per te gatuar diçka te mire, kombinoni veze te rrahura dhe qumesht me qepe, qepe ne forme kubi, copa buke dhe djathe te bluar.


   Shpresoj qe te ju Pelqej...

   HERE YOU GET WHAT YOU NEED