Foshnja e lindur pa gjak

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Foshnja e lindur pa gjak

   Foshnja dymuajshe Olivia Northon nga qytetit anglez Essex është lindur pa gjak, përkatësisht hemoglobina në rruazat e saja të kuqe të gjakut ka qenë në mënyrë anormale e ulët dhe për këtë shkak ajo ishte shumë e zbehur. Ajo pasi mori gjak të ri ka filluar më ngadalë të marrë ngjyrë të trëndafiltë e faktin se mbijetoi, mjekë e quajnë çudi.
   Pos të zbehtit të madh, ajo kishte edhe probleme të tjera shëndetësore. Prindrëve u sihte thënë se nuk do të jetonte më shumë se dy orë, por falë transfuzionit të shpejtë gjakut, vogëlushja shpëtoi. Luise Berman (31 vjeçare), nëna e vogëlushes Olivia tregon se mjekët i kanë se rasti i Olivias është aq i rrallë sa që do të hyjë në librat e mjekësisë.
   HERE YOU GET WHAT YOU NEED