Vajza 13 vjeçe zbulon “ilaçin” kundër lemzës

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Vajza 13 vjeçe zbulon “ilaçin” kundër lemzës

   Të gjithë ne ndonjëhere gjatë jetës këmi pasë probleme me lemzën, që jo rrallë na ka tmerruar. Mirëpo, 13-vjeçarja Mallory Kievman, si duket e ka zgjidhë këtë problëm me të cilin ballafaqohemi. Mallory ka zbuluar ilaçin dhe atë me ndihmën e lëpiskës, transmeton INA njoftimin.

   Vajza Mallory Kievman ilaçin kundër lemzës ka filluar ta kërkojë që para dy viteve. Ka tentuar që ta zgjidhë problemin që nuk ka mundur ta kontrollojë duke gëlltitë ujë deti, duke ngrënë sheqer, dhe duke pirë ujë me kokë teposhtë. Problemin asgjë nuk e ka zgjidhë. Megjithatë, ajo ka qenë këmbëngulëse derisa nuk ka rritur atë që ka kërkuar:suksesin!.

   Sot, ajo tenton që ta komercializojë ilaçin e vet magjik, që quhet “Hiccupops”. E ka zbuluar në kuzhinën e prindërve të saj në Manchester, Connecticut. Pas disa provave dhe tentativave, gabimeve etj, Mallory në ilaçin e vet ka vendosur të përziejë lëpiskën, verën e mollëve, uthullën dhe sheqerin.

   "Kjo shkakton dhe iriton shumë nerva në fyt dhe në gojë, që janë përgjegjës për lemzën dhe gjatë ngacmimit të lemzës. Në fakt, kjo stimulon nervat dhe kanalet dhe me ndihmën e tyre përcjell mesazhin e lemzës”-ka sqaruar vogëlushja 13 vjeçare për portalet elektronike. Shpikja-zbulimi i kësaj vajze që ua ka bërë publike opinionit u ka pëlqye shumë njerëzve që e kanë provuar dhe tani kjo vajzë do të ketë edhe ekipin e vet konsultativ që do të përbëhet nga studentët e Universitetit të Connecticut të cilët kanë studiuar ekonominë. Ata do ti ofrojnë tërë ndihmën që do të ketë nevojë kjo vajzë gjatë verës që vjen.
   Bilder
   • f1_10lemza1336644088.jpg

    124,42 kB, 629×367, 28 mal angesehen
   BAGADAMI69 :thumbsup: