Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• Fiton Barça 3 me 2

Epoka e fitoreve të Barcelonës ndaj Real Madirdit vazhdon edhe me trajnerin Tito Vilanova. Me rezultat 3-2 katalonasit kanë mposhtur madrilenët në "Kamp Nou", të enjten mbrëma. Gjatë gjithë takimit, vendasit ishin më superior dhe treguan lojë më të mirë se mysafirët. Megjithatë fituesi i Superkupës së Spanjës do të dihet pas duleit të dytë që do të zhvillohet në "Santiago Bernabeu".
      Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat të bardhë edhe përkundër disa rasteve të mira që kishte Barcelona. Ishte skuadra e Hoze Murinjos e cila kaloi e para në epërsi me golin e portugezit Kristiano Ronaldo në minutën 54-të, të takimit. Por gëzimi i mbretërve zgjati vetëm 1 minutë, pasi Pedro Rodrigez pas një aksioni të shpejtë t% katalonasve barazoi shifrat në 1-1. Presioni dhe loja e mirë e Barcelonësvazhdoi edhe në minutat në vijim, ku pas një ndërhyrje të palejueshme të Serxhio Ramos në Iniestan akordohet penalti për vendasit, të cilën në gol e shndërroi argjentinasi Lionel Mesi. Vetëm 7 minuta më vonë pas një aksioni të bukur të mefushorëve fantastikë të Barçes, Iniesta dhe Çavi, ku i fundit shënoi për rezultatin 3-1. Megjithatë, ndeshja nuk përfundoi me këtë rezultat, pasi Reali pas një gabimi amatoresk të portierit të vendasve, Valdes, më së miri përfitoi argjentinasi Di Maria i cili shënoi për rezultatin përfundimtar 3-2. Fituesi i Kupës së Spanjës do të vendoset në duelin e dytë, që zhvillohet në "Santiago Bernabeu", me datë 29 të këtij muaji.