Fiton Barça 3 me 2

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Fiton Barça 3 me 2

   Epoka e fitoreve të Barcelonës ndaj Real Madirdit vazhdon edhe me trajnerin Tito Vilanova. Me rezultat 3-2 katalonasit kanë mposhtur madrilenët në "Kamp Nou", të enjten mbrëma. Gjatë gjithë takimit, vendasit ishin më superior dhe treguan lojë më të mirë se mysafirët. Megjithatë fituesi i Superkupës së Spanjës do të dihet pas duleit të dytë që do të zhvillohet në "Santiago Bernabeu".
   Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi me rezultat të bardhë edhe përkundër disa rasteve të mira që kishte Barcelona. Ishte skuadra e Hoze Murinjos e cila kaloi e para në epërsi me golin e portugezit Kristiano Ronaldo në minutën 54-të, të takimit. Por gëzimi i mbretërve zgjati vetëm 1 minutë, pasi Pedro Rodrigez pas një aksioni të shpejtë t% katalonasve barazoi shifrat në 1-1. Presioni dhe loja e mirë e Barcelonësvazhdoi edhe në minutat në vijim, ku pas një ndërhyrje të palejueshme të Serxhio Ramos në Iniestan akordohet penalti për vendasit, të cilën në gol e shndërroi argjentinasi Lionel Mesi. Vetëm 7 minuta më vonë pas një aksioni të bukur të mefushorëve fantastikë të Barçes, Iniesta dhe Çavi, ku i fundit shënoi për rezultatin 3-1. Megjithatë, ndeshja nuk përfundoi me këtë rezultat, pasi Reali pas një gabimi amatoresk të portierit të vendasve, Valdes, më së miri përfitoi argjentinasi Di Maria i cili shënoi për rezultatin përfundimtar 3-2. Fituesi i Kupës së Spanjës do të vendoset në duelin e dytë, që zhvillohet në "Santiago Bernabeu", me datë 29 të këtij muaji.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1