Fitore e vështirë e Barcës

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Fitore e vështirë e Barcës

   Barcelona ka arritur ta mposhtë Osasunan në Estadio El Sadar me rezultat 2-1, në një ndeshje mjaft kontroverse.Ishte minuta e 17-të kur pas një krosimi të Roland Lamah, Joseba Llorente i kaloi mysafirët në epërsi dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

   Epërsia e Osasunas vazhdoi deri në minutën e 76-të, kur pas një pasimi të Alexis Sanchez, topi shkoi te Lionel Messi, i cili barazoi shifrat, ndërsa lojtarët mysafirë u ankuan për pozitë jashtë loje.
   Protesta ndaj këtij goli i kushtoi Patxi Punalit me karton të kuq, gjë që shkoi edhe më shumë në favor të Blaugranëve.

   Menjëherë pas, Leo Messi pranoi një top nga Jordi Alba për ta shënuar edhe golin e fitores (80’).
   Pas dy xhirove, Barcelona numëron gjashtë pikë, ndërsa Osasuna duhet të shpresojë për ndeshjen e radhës, pasi i ka humbur dy takimet e para.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1