Vritet ish boksieri Corrie Sanders

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Vritet ish boksieri Corrie Sanders

   Ish kampioni i kategorisë së rëndë në boks, Corrie Sanders ka vdekur të dielën, pasi u qëllua nga hajdutët gjatë një feste familjare në një restorant në Afrikën e Jugut.

   Sanders, 46 vjeç, u qëllua në bark dhe në dorë.

   Ai ishte i njohur për një ndeshje të vitit 2003 në Hanover të Gjermanisë, kur nokautoi kampionin Vladimir Klitçkon, që në raundin e dytë, pasi e kishte rrëzuar dy herë në raundin e parë.

   Kjo ishte vetëm njëra nga tri humbjet në karrierën euUkrainasit, i cili aktualisht është kampion në WBO.

   Sanders është pensionuar në vitin 2008 me një statistikë prej 42 fitoresh, 31 nga to me nokaut dhe 4 humbjesh.


   youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NqEANlBbhsA