Rekord, 16 vjeçarja kryen 35 salto për 30 sekonda (VIDEO)

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Rekord, 16 vjeçarja kryen 35 salto për 30 sekonda (VIDEO)

   [Blockierte Grafik: http://i47.tinypic.com/5wfnma.jpg]

   Miranda Ferguson është regjistruar në Librin e rekordeve Guinness pasi ka bërë 35 salto për 30 sekonda. 16-vjeçarja, tifoze në Teksas, ka mahnitur me performancën e saj të gjithë shikuesit ndërsa edhe ajo ka mbetur e befasur për këtë rekord.

   “Unë kam qenë me të vërtetë e nervozuar dhe kam menduar se mund të rrëzohem nëse nuk e bëj edhe një tjetër salto. Vendosa të qëndrojë deri në të 35-ën salto. Unë jam shumë e befasuar, por tani e kam me të vërtetë më lehtë”, tha Miranda

   [media]http://www.youtube.com/watch?v=IKuWFk4WgC4[media]


   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.