Pershendetje

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ju kerkoj falje ndoshta qe ju kam bezdisur pak n'lidhje me kto postimet qe du me i bo ama Une po veproj n'baze te rregullave por thjesht videoja nuk postohet? A mundemi me e bo 1 video me tregu qart per me pa na se si mundemi me postu nje video ne portalin SHQIPET.EU? Ktheni pergjigje <3 Ju duaa :)
  • ...sar i/e nderuar...
   Procedura e postimit te videove ne portal eshte e thjesht por njeherit edhe e nderlikuar,
   nese veq i ke kryer disa hapa paraprake,si ngarkimi i videove tuaja ne ytube apo dailymotion
   atehere postimi ketu eshte i thjesht,por nese i ke vetem ne DVD ateher eshte me i nderlikuar...
   ...e thjesht eshte menyra nga ytube apo daily,behet me bbc code,ndersa nxjerrja nga DVD kerkon
   me shume njohuri..keshtu qe definoje se ku i ke videot dhe te tregohet menyra se si...
   ...me te mira i/e nderuar sar....
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...
  • Nxjerrja nga DVD-eja,Ngarkimi dhe Postimi i videove...

   1.Hapi i parë

   Nxirren sekuencat (klipet) e dëshiruara të cilat janë si "chapters"
   në DVD disk me anë të Cyberlink PowerProducer dhe ruhën në PC,
   zakonisht vijn në MPG format të kualitetit të lartë...


   2.Hapi i dytë

   Editohën,dmth,ju futet logo reklama e dëshiruar me anë të AoA Video Watermarkt...
   Logo sipas rregullave të portalit duhët të jetë shqipet.eu ...


   3.Hapi i tretë

   Për të zvogluar madhësin në MB,sepse vijn si video të madhësis së madhe me qense
   kanë kualitet të lartë,përdorim dmth konverterin WinX HD Converter Deluxe dhe i
   konvertojm në AVI format pa i prekur të dhënat që i ka vet programi...


   4.Hapi i katërt

   Uploadimi apo ngarkimi...
   Nëse dëshiron ti postosh këtu në portal videot për shkarkim nga antarët e tjerë
   atëher duhët ti paketosh me programin winRar dhe ti ngarkosh në një server si
   p.sh Multiupload,DepositeFiles,Hotfile..etj...
   Pastaj për postimin këtu ndjek këtë TUTORIAL ...
   Nëse dëshiron që videot tuaja të jenë këtu vetëm për shikim atëher i ngarkon në
   Youtube apo Dailymotion dhe me bbc kode i poston këtu...


   Shpresoj që sadopak kam qenë i kuptimtë për ju i/e nderuar sar...
   ...përshëndetjet e mia të sinqerta....
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...