Milan skuadra e parë me teknologji inovative | Video |

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Milan skuadra e parë me teknologji inovative | Video |

   Gjiganti italian Milan dhe kompania Adidas do të bashkëpunojnë për teknologjinë inovative gjatë stërvitjeve. Milan është skuadra e parë e cila në skuadrën e tyre do të stërvitet duke përdorur teknologjin më bashkëkohore.
   Kuqezinjtë dhe Adidas u ndërlidhën të bashkëpunojnë me sistemin MICoach Elite, teknologji inovative e cila u lejon trajnerëve në kohë reale të kontrollojnë punën e gjithë lojtarëve. Ky sistem poashtu ka opcione të shumta si matja e ritmit të zemrës, performancës reale të shpejtësisë, lodhjes së futbollistëve.
   Futbollistët do të stërviten me bluza specialisht të dizajnuara në të cilën do të jenë të intergruar çipe dhe çdo përfaqësues i shtabit Milanez në mënyrë virtuale nëpërmjet kompjuterit do të jetë në gjendje të kontrolloj gjitha informatat në lidhje me gjendjen fizike, kush sa kilometra ka vrapuar, shpejtësia e ritmit të zemrës, si dhe shum paramterave rreth shëndetit të futbollistëve.
   "Ne jemi skuadra e parë e cila do të përdorë këtë teknologji. Me të vërtetë mburremi me bashkëpunimin tonë me Adidas. Kjo teknologji tani për tani do të përdoret vetëm gjatë stërvitjeve tona, përshkak se FIFA nuk lejon diçka të tillë në ndeshjet oficiale", deklaroi Adriano Galliani.
   HERE YOU GET WHAT YOU NEED