Çka n'dreq ju egersoj juve se...

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Çka n'dreq ju egersoj juve se...

   E kishin pas nxanë një shqiptar të Kosovës do njerz të egër,
   edhe po e qojn thell në mal me e zie edhe me hanger me familje...
   ...e futën në ni kazan t'madh me ujë edhe qashtu tu brit e kcy përpjet
   me gra e me fëmij e gjysëm të zhveshun ja shtinën flakën përfundi
   kazanit për me zie...qashtu tu kcy e bërtit kur ai kryesori i ktyne njerzve
   të egër po i drejtohët shqiptarit :
   - Na kem met zie e met hangër qetash...
   Shqiptari ja kthen : Ani more ç ka me ba qashtu koka shkru...
   Po i thot krysori i të egërve : A ki naj dëshir të fundit ?
   Shqiptari : Jo dëshirë s'pom bjen n'men,veq e kam një pyetje...
   - Hë...i thot i egri...
   Shqiptari po i vet : Allahile a kini ju PDK,LDK,AAK,AKR...Vetëvendosje...
   ...a kini n'kit far malin e juve ???
   I egri po ja kthen : Jo s'kem...
   Shqiptari :...po çka n'dreq të mallkum pra ju ka tranu kshtu që kokshi egërsu kaq shumë...
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...