Qysh Me i Blloku Webfaqet e Panevojshme?

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Qysh Me i Blloku Webfaqet e Panevojshme?

   • Shpesh na ndodhe qe te hasim ne webfaqe te cilat jane te demshme per te afermit si ato 18+ apo faqe me permbajtje te dhunshme. Pra kjo eshte nje menyre se si ta bllokosh ate webfaqe.
   • Hapi 1:
   • Se pari shkojme C:\windows\system32\drivers\etc dhe gjejme fajllin hosts.
   • Hapi 2:
   • Hapni ate me notepad ose me ndonje aplikacion tjeter per editimin e teksteve.
   • Hapi 3:
   • Ne vendin te tekstit qe shfaqet ne fajllin hosts shtoni edhe rreshtin e meposhtem vetem se adresen e webfaqes e shkruani sipas nevojes suaj:
   • 127.0.0.1 webfaqja-qe-deshironi-ta-bllokoni.com
   • Hapi 4:
   • Ruaje ate ndryshim dhe pastaj hap shfletuesin tuaj (Internet Explorer apo Firefox apo Chrome) dhe provo te hysh ne ate webfaqe. Do shohesh qe nuk do jete e mundur te hapet ajo faqe.
   • Per cdo paqartesi mund te ndiqni edhe videon qe te e keni me te kjarte.
   • [hide]
   • [/hide]