Magjia nuk e njeh të pamundurën

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Magjia nuk e njeh të pamundurën

   Barcelona ka arritur ta përmbysë disavantazhin prej dy golash
   nga takimi i parë i 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, duke e
   eliminuar Milanin nga gara më e madhe evropiane për klube.
   Përballja
   e parë e zhvilluar në San Siro përfundoi me rezultat 2-0 në favor të
   klubit italian, ndërsa në ndeshjen e kthimit klubi spanjoll fitoi me
   rezultat 4-0 dhe kualifikohet në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm
   prej 4-2.

   Vetëm një skuadër luajti në pjesën e parë dhe thuajse e gjithë loja u
   zhvillua në gjysmëfushën e mysafirëve. Ofensiva blaugrane nuk reshte
   kur kihet parasysh se e filluan takimin me disavntazh prej dy golash.

   Pak minuta iu deshën Lionel Messit që ta ndezë atmosferën në Camp
   Nou. Argjentinasi mori një top nga Xavi dhe realizoi një supergol duke e
   lënë të shtangur Abbiatin (5’).

   Portieri mysafir bëri dy intervenime të mrekullueshme – njërin për të
   mbrojtur goditjen e Iniestas me ç’rast i ndihmoi edhe shtylla dhe të
   dytin për të devijuar goditjen e Xavin.

   Nga ana tjetër, daljet e Rossonerëve në sulm ishin shumë të rralla.
   Përmendim dy raste të El Shaaraëyt dhe super-shansin e Niang, i cili
   përballë Valdesit goditi vetëm shtyllën.

   Menjëherë pas, gaboi Ambrosini, të cilit ia mori topin Iniesta dhe
   asistoi te Leo Messi. Futbollisti më i mirë në botë i krijoi hapësirë
   vetes dhe e përshëndeti për së dyti Abbiatin (40’).

   Pamje e njëjtë në Camp Nou ishte edhe në gjysmën e dytë, me
   Blaugranët që sulmonin dhe Rossonerët që mbroheshin në pjesën e tyre të
   fushës.

   Mjeshtri i mesfushës, Xavi Hernandez, dërgoi një pasim drejt zonës,
   të cilin nuk arriti ta ndalë Constant dhe shkoi te David Villa. Sulmuesi
   spanjoll e shpagoi mbështetjen që ia kishin dhënë tifozët katalunas me
   golin që e kualifikonte skuadrën e tij (55’).

   Me afrimin e fundit të takimit, Milani krijoi presion në kërkim të
   golit që e kualifikonte në çerekfinale, por nuk arriti të realizojë,
   pasi Barcelona mbrohej me gjithë skuadrën.


   Dhe ndërkohë që mysafirët përpiqeshin, Jordi Alba e vendosi qershinë
   mbi tortë me golin e katërt të superBarcelonës së kësaj mbrëmjeje (90’)
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • pershendetje Moxxi loj e mir ka qen jam shum i deshperum nga milani e kam ekip per qefi po edhe realmadrid e du kogjo shum ti e din kit sen e tash juve ju del hakesh vetem real madrid ne finale te kampionit evropian takohemi ne finale shokit kemi me jau ba sikur ne kampionatin e spanjes me ardh ne barcelon me jumujt edh eme jau marr kampionin hahahahahaha hajde me te mira haver mos u geyoni se heret eshte ende ju fansat e barcelones hahahahah :thumbsup:
  • Bukoviku a.k.a. Gjilan schrieb:

   pershendetje Moxxi loj e mir ka qen jam shum i deshperum nga milani e kam ekip per qefi po edhe realmadrid e du kogjo shum ti e din kit sen e tash juve ju del hakesh vetem real madrid ne finale te kampionit evropian takohemi ne finale shokit kemi me jau ba sikur ne kampionatin e spanjes me ardh ne barcelon me jumujt edh eme jau marr kampionin hahahahahaha hajde me te mira haver mos u geyoni se heret eshte ende ju fansat e barcelones hahahahah :thumbsup:
   Me ty jam Maff Yes Reali ju vjen hakesh ketyre te Barces :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
  • Po me ju than te drejten pa rrejt hiq , puna eshte keshtu :
   Kur ja kam nis me kqyr futboll ka qen koha e art e Barazilit ne krye me Ronaldon e madh , e nga ekipet e kam dasht Realin , por realin e vertet kur kan lujt , Zinedine Zidane , Ronaldo Nazario , Roberto Carlos, Casillas ,David Beckham , Raúl González: , Luis Figo, Claude Makelele , dmth kta kan qen te preferuarit e mi , e tash e verteta eshte e hidhur edhe dhemb , por kur ka qen Reali me kta lojtar eshte sikur tash Barcelona edhe pse von por ma mir von se kurr .
   Por kur ja nisa me dit ma shum qka eshte futbolli , tani e pelqeja FC INTERIN , edhe ende jam tifoz i Interit , per fat te keq qe 2 sezone katastrof po na shkon , veq ishalla mesojme nga ky gabim .
   E tash po i kthena Barcelones , per kta ska fjal 1 her per 1 her jan ne qiellin e shtate , me 1 fjal ska bir none qe i ndal kta , normal qe hup ndonjeher nga Reali , por faktet po flasin vet , per 1 kohe te caktume sa kupat i ka fitu , e sa titujt i ka fitu , kte nuk e ka bo asnje ekip deri tash , Ekipi thyen rekorde por edhe lojtari thyen rekorde , ishalla ju zgjat sa me shum ky sukses.
   Ndoshta dikush nuk pajtohet , amo ky eshte mendimi im personal.   KETA KAN QEN NR 1 .

   [Blockierte Grafik: http://i50.tinypic.com/2ebu3ix.jpg]
  • elexova shkrimin tonde pome vjen keq shum se interi nuk asht kerkun edhe pse ka lojtar te mir kur ka qen strategi morinjo ke pas qa me kshyr.sa iperket rea; madridit ka qen eki imadh edhe dote jet gjithom ka pas yje gjithmon edhe dote ket po reali gjith ikapas tiofaz prej fillimit e barcelona ka bo shum tifoza ne ks shkaki i mesit kurgjo tjeter ky asht mendimi jem kur ni ekip si ral madridi ja mer kampionin barcelones 2007 avantazh ukon 11 pik barcelona kjo asht e pa logjikshme kto ebon vetem real madridi kurse e dyta ka ndodh kur ka ardh murinjo ne real gardiola veq upereshendet me barcelonen se ska mujt mu ballafaqu me morinjon edhe shkoj kto jon disa mendime te mija barcelona ka fitu me refer ne shum loj psh barcelona qelsi barcelona arselan mosti harojmi kto gjera op
   [/sizye] :thumbsup:
  • Bukoviku a.k.a. me gjith respektin per ty me duhet te dal pak kunder , NUK SHKON KUNGULLI GJITHMON MBI UJ , DO VJEN 1 DIT E DO FUNDOSET , Edhe Reali edhe Barcelona edhe qdo ekip mbas 1 sundimi disa vjeqar i vjen fundi 1 etape edhe kjo eshte e vertetume ne qdo lloj aspekti , si ne fubtoll , si ne aktrim, si ne luftra ...etj .
   Vetem kqyre kush ka qen Brazili para disa viteve ,qfar lojtar ka pas , ku eshte tash , simbas informatave , ne qdo lagje te Brazilit ka agjent futbolli , non stop jan ne kerkim te talenteve , por 1 her per 1 her kerkah sjon me i krahasu me eopken e art kur kan qen glejendat ....
   E sa per refera kjo pune eshte e flliqt , edhe eshte hi teper fell kjo puna e referave , ne qdo loj ka dallavere ,spo thom qe nuk i ka ndihmu Barces , por edhe Realit i kan ndihmu , ne shum raste , sidomos ne disa raste EKSTREME , me gjeste jo sportive , nisja nga PEPE , ai per mendimin tem nuk e meriton me lujt per realin , luftarak eshte , por puna e Pepes me gjeste jo sportive Reali ka bo Armiq , edhe plus e ka flliq numrin qe e mban nurmin e Roberto Carlosit , Une per veti Realin nuk e du vetem puna e Pepes , e do lojtarve palidhje , Alonso , Coentrao , Callejon , se jan bajata thjesht .
   Qe psh Sergio Ramos eshte teper i fort , eshte luftarak agresiv por eshte UNIK , i vetmi Ramosi edhe Casillas qe jan REALISTA madridista apo qysh i quajn ata te realit .
   Kaka ka tipare pozitive , ka karakter futbolisti , luan futboll te kulturum , por fati nuk i ka hec , se e mbaj mend 1 Kaka i vetem e lodhi 1 Manchester , jav pat hup topin Vidiqit edhe Ferdinandit aq sa sdishin ku eshte topi u rroken te dyt banen ndeshje si ne komunikacion .
   E tash per Barcelonen , po ti them ato negativet qka sme pelqejne mua ....Bosquets ....eshte si fals lojtar thjesht sme pelqen , Dani Alves edhe ky ja ka nis kohet e fundit e kan lshu nervat
   Per tjert ski shanc me gjet 1 fjal te keqe e kam fjalen per nga loja e nga gjestet qe i bajne ne fush ....Xavi , Iniesta , Messi , Pedro, Alba , Villa , Pyol , Piquet , ska bre me kta te knaqet zemra me i pa kur lujn futboll TIK TAK ,
   Ky ke mendimi jem ....kalofshi mir ne vazhdim .

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von ReD-BLaCK ()

  • Hahahahahahahhaha Buki,1 her ne 10 vjet ka ndodh ajo me ardh ne Barcelon me na mujt :P une kam qef me u taku ne gjysemfinale sepse i kemi 2 loj e ashtu eshte me mir.
   Epoka e Barces nuk perfundon asnjeher sepse eshte ekip shum mir i organizuar,sa te eshte Messi asajde per Barcen ska kriz :D
   Hahahahahahahahahaha sa per Guardiolen haver 4 vjet u kan ne Barcelon ta ka lodh Mourinhon edhe 5-0 ta ka mujt,nuk u largu per ata nga Barcelona por per arsye personale,e sa i perket qe Barcen e ndihmojn referat,nuk ka ekip qe nuk e ndihmojn,e kan ndihmu Interin kur e dha milito gol ne offside,e kan ndihmu Juventusin,Chelsean e qdo ekip,Realin vitin e kaluar le qe e kan ndihmu kunder ekipeve te medha por edhe kunder atyre te vogla,paramendo merrke penallti jasht zones kunder Deportivos hahahahah kjo eshte tmerr,e tash ne fund Realin ne qdo loj e kan ndihmu,kunder Barces penallti 100 % e sigurt nuk e ndali,kunder Manchsterit aty referim katastrofal u kan,e sa i perket qe po thu tifoza ne Ks,jo shoki Barcelona ka tifozerin ma te madhe ne bot,si ne Fb si ne Twiter ne qdo gje ka Barcelona fansa ma shum.

   Ani se shifmi pra,nese mundeni me arrit deri ne finale :P hahahahahahaha
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1

   Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Moxxi ()

  • O apet keq e keni ju qka jeni kunder Barcelones seriozisht shum keq , a i keni kqyr ndonjeher statistikat , se jeni duke fol pa fakte , une e di qe ju dhemb ne shpirt por kjo eshte e verteta e hidhur , duhet me pranu ashtu siq eshte , kqyrni pak statistikat edhe kur jeni ne gjendje me i ba kto sene ateher folim se ndryshe kjo tem zgjatet pa fund edhe kurgjo ne d rit nuk qitni hiq amo bash hiq .
   Une me kto foto i jap fund komentimit ne kte teme .


   Kjo eshte 1 foto sa 1000 fjale , edhe aq me teper sa komentohet i prishet hijeshia ksaj .NO KOMENT .

   [Blockierte Grafik: http://i49.tinypic.com/1zl3spt.jpg]


   Keto qka i ka bo Messi ska mujt hala askush me i bo brenda 1 kohe te caktume .
   Po Messi skish mujt me i bo keto pa qen Barcelona 1 ekip i vetum .
   Por as Barcelona skish mujt me qen ketu ku eshte pa MESSIN .
   Pra rezultati eshte i dy anshem .

   [Blockierte Grafik: http://i47.tinypic.com/1zvy54i.jpg]


   EHHH KJO E VULOS .
   Numeroni fitoret edhe gollat . Kur te jepni kesi rezultate ateher hapet debati .
   Mire u ndegjofshim ne vazhdim .

   [Blockierte Grafik: http://i48.tinypic.com/vy84z5.jpg]


   FORCA INTERI , ISHALLA VITIN TJETER PO RI-NGJALLEMI .