Dell prezanton tabletin me ekran 18-inçësh

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Dell prezanton tabletin me ekran 18-inçësh

   [Blockierte Grafik: http://i46.tinypic.com/qq5u3a.jpg]
   Kompania Dell ka prezentuar pajisjen hibride XPS 18 që në esencë do të duhej të paraqesë një kompjuter mobil all-in-one. Kompjuteri i ri do të duhej të jetë konkurrent i natyrshëm i Sony VAIO Tap 20, me dizajn të ngjashëm i cili ka tranzicionin mes desktopit dhe modit të shtrirë. Me ekranin e vet 18,4 inçësh me rezolucion 1080p XPS 18 është tablet tepër i madh, por këtu mobiliteti theksohet në kuptimin që mund ta bartni në udhëtime afariste. All-in-one "bëhet" me tastierën dhe miun Bluetooth, ndërsa docku me çmim prej 50 dollarësh do të jetë pajisje e veçantë shtesë. Çmimi fillestar për këtë kompjuter është 900 dollarë dhe për këtë shumë keni këtë konfigurim: dual-core Pentium ULV, hard disk me 320 GB dhe 8 GB memorie, ndërsa konfigurimi më i fuqishëm do të ketë Core i7 VPU dhe SSD me 512 GB.