I pastrehu kthen unazën e çmuar, shpërblehet me një shtëpi

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • I pastrehu kthen unazën e çmuar, shpërblehet me një shtëpi

   Nuk është skenar i ndonjë filmi hollivudian, por histori e vërtetë. Ajo ka si protagonist Billi Rei Harrisin, një i pastrehë në rrugët e Kansas Sitit.
   Deri në fillim të këtij muaji, z.Harris i kalonte netët poshtë një ure të qytetit amerikan, duke mbajtur frymën me lëmoshën që i jepnin kalimtarët.
   Një ditë, një grua e re pa dashje hodhi unazën e saj të fejesës në gotën e Billit.
   Gruaja u kthye ditën tjetër dhe z. Harris ia ktheu unazën me vlerë 160 000 dollarë.
   Që pas këtij momenti, në internet filloi një fushatë për mbledhjen e ndihmave për te pastrehun dhe deri tani janë mbledhur më tepër se 142 000 dollarë nga dhurues nga e gjithë bota.
   “Shpresoj që e ardhmja të jetë më e ndritur se e shkuara jote dhe kujtimet më të mira në jetën tënde ende nuk kanë ardhur”, shkruan Geri nga Britania, një nga mijëra dhuruesit i cili dërgoi 20 dollarë.
   “Nuk jam shenjt, por nuk jam as djall”, deklaroi z.Harris, i cili ka blerë një shtëpi me tri dhoma në Kansas Siti falë parave të siguruara nga donacionet.
   HERE YOU GET WHAT YOU NEED