Zvicër, ja çfarë bën shqiptari, kur shefi s’i jep rrogën (video)

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Zvicër, ja çfarë bën shqiptari, kur shefi s’i jep rrogën (video)

   Ne shqiptarët reagojmë ndryshe nëse shefi na e bën shumë për borxh. E keni menduar ndonjë herë të hakmerreni ndajë shefit tuajë, i cili për muaj me radhë nuk ju ka paguar! Dhe... në çfarë mënyre do të hakmerreshit?!

   Ja çfarë i ka bërë një emigrant shqiptar në Zvicër, shefit të tij.

   Punëtori shqiptar në Zvicër, ka shtypur makinën e shefit të tij, pasi ai nuk i paguante rregullisht pagën mujore. Lajmi ka pasur aq shumë popullaritet sa që është përhapur në të gjitha faqet zvicerane të internetit, ku duket videoja gjatë momentit se si shtypet makina e tipit “Mercedes Benz” me një buldozer.

   Mediat kanë thënë se kështu ndodh kur pronari i një kompanie nuk i paguan pagat me rregull, ndërsa i bën presione punëtorëve gjatë orarit të punës.

   Mediat në Zvicër ende nuk kanë bërë të ditur identitetin e emigrantit shqiptar, i cili është progatonist i kësaj ngjarje.
   [media]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6rxzUcxycsk[media]


   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.

  • .... Hahahahaa ... Çka do me thanë temperamenti a hahahahha ....
   ...Mercedes he bac shkove për vitra,amo dritën ndriquese e kish pas origjinal a..hahahhaaa
   Në jetë tri gjëra duhësh ti mendosh dy herë para se ti bësh :
   - Një Zemër para se ta thyesh...
   - Një Derë para se ta mbyllësh...dhe,
   - Një Fjalë para se ta thuash...
  • ReD-BLaCK schrieb:

   ishalla nuk e denon gjyqi qka paska bo se gjynah , edhe rrogen nuk e e ka marr edhe me denu shum po bohen a ....del e vran tani ja shkatrron fabriken

   Epo kur të vjenë shpirti në fytë njeriu nuk e përmban vetën .Qysh tha Bossi,temperamenti po ama gjuna se ka me i kushtue shume se ligji i këtyre idiotave eshte mazamakeqë.paramendo edhe nëse ta nzenë dikush parkingun privat nuk ke të drejt me ja bllokue kerrin!?duhet me prit deri sa ta hjekë zotnia e polici ja venë denimin edhe u kry.

   Inshalla i ndihmon zoti e ndoshta sindikati pakë,bili edhe shoqeria civile sepse ka pasur jehon të madhe kjo ngjarje por megjithat e pasojat bien mbi të.

   Për mendimin tim i Lumtë se me të vertet do farë shefash po luajnë me ndjersën e punëtorëve.

   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.