Ozil: Ronaldo dëgjon me kënaqësi kur unë lexoj Kuran, në veçanti suren Fatiha

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Ozil: Ronaldo dëgjon me kënaqësi kur unë lexoj Kuran, në veçanti suren Fatiha

   Ozil: Ronaldo dëgjon me kënaqësi kur unë lexoj Kuran, në veçanti suren Fatiha

   [Blockierte Grafik: http://www.thehindu.com/multimedia/dynamic/01286/TH03_RONALDO_1286048f.jpg]


   Futbollisti me prejardhje turke i skuadrës spanjolle Real Madrid dhe i përfaqësueses gjermane, Mesut Ozil, përveç që është i njohur si futbollist cilësor, ai njihet po ashtu edhe për përkushtimin e tij ndaj fesë islame.
   “Përveç të gjitha obligimeve ditore, trajnimeve dhe ndeshjeve të futbollit, çdo ditë gjej kohë edhe për leximin e Kuranit dhe për faljen e namazeve”, deklaroi Mesut Ozil.
   Para do kohësh, Ozil ka shkruar në Twitter se ylli më i madh i Realit, Cristiano Ronaldo, pëlqen ta dëgjoj Ozlilin përderisa ai lexon Kuran.
   “Ronaldo pëlqen të dëgjoj kur unë lexoj Kuran, në veçanti atij i pëlqen të dëgjoj kaptinën “Fatiha”. Ai ka kërkuar nga unë ta mësoj leximin e Kuranit. Bile, ai ka mësuar përmendësh edhe disa ajete kuranore nga kaptina “El Haxh””.
   Më herët Ozil kishte deklaruar se Cristiano është një shok shumë i mirë.
   “Kur unë hyjë në gardërobë dhe harroj të them “Bismillah”, ai më afrohet dhe më thotë: “Mesut, ki harruar të thuash “Bismillah””, tregon Ozil. / mesazhi/
   "Njeriut shiqoja personalitetin e jo sjelljen, se sjellja e tij
   nvaret nga sjellja e juaj"