Letra e Plakut

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Letra e Plakut   [Blockierte Grafik: http://i33.tinypic.com/msca9u.jpg]

   Biri im!

   Nëse një ditë do më shohësh plak, nëse bëhem pis kur ha apo nuk arrijë të vishem, ki durim. Kujto kohën që kam kaluar për të të mësuar ty. Nëse kur flasë me ty të përsërisë gjthmonë te njëjtat fjalë, mosë më ndërpritë dëgjomë. Kur ishe i vogël duhej të të tregoja cdo natë të njejtën përrallë që të flije. Kur nuk dua të lahem, mosë më bertit. Kujto kur të ndiqja dhe sajoja njëqindë histori sepse nuk doje të laheshe.. Kur të shohësh mosdijen time mbi teknologjinë e re, ki durim dhe më ndihmo.. Mos më shih me atë buzëqeshje ironike por kujto sa kohë m’u deshtë të të mësoja abc-në. Nëse në një moment nuk arrijë të mbajë mend më jep kohë dhe mos u nervozo.. Gjëja më e rëndësishme nuk është ajo që them por nevoja për të qënë me ty gjthmonë. Kur këmbët e mia të mos më shërbejnë më mosë më trajto sikur të isha një barrë për ty. Më ndihmo njësojë siç bëra unë kur ti ishe i vogël. Kur them që dua të vdes mosë u merzit. Një ditë do e kuptosh çfarë më shtynte ta thoja. Do kuptosh që në moshën time nuk jetohet por mbijetohet. Një ditë do të kuptosh që pavarësishtë gabimeve të mia kam kërkuar më të mirën për ty që gjithnjë jam munduar të të ndihmoj. Më jep pak kohë, më jep pak durim, më jep një shpatull në të cilën unë të qajë ashtu si ti e ke bërë shumë herë. Më ndihmo të ecë më ndihmo të mbarojë ditët e mia me dashuri dhe durim. Në këmbim unë do të jap një buzëqeshje dhe dashurinë e pafund që gjithnjë kam pasur për ty. Të dua shumë dhe do të lutem gjithnje për ty biri im!


   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.