Xherdan Shaqiri, gol tjetër për Bayernin – VIDEO

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Xherdan Shaqiri, gol tjetër për Bayernin – VIDEO
   [Blockierte Grafik: http://i40.tinypic.com/15i7qmp.jpg]

   Xherdan Shaqiri ka qenë lojtari kryesor i Bayernit në fitoren ndaj Freiburg. Superylli kosovar ka shënuar golin e vetëm në ndeshje në minutën e 35 të ndeshjes.

   Shaqa realizoj nga gjuajtja e lirë duke shënuar një gol tejet të bukur për bavarezët. Shaqiri luajti për 90 minuta në këtë ndeshje duke qenë ndër më të mirët në fushë.

   [media]http://www.youtube.com/watch?v=uRJ3bnAr1po&feature=player_embedded[media]


   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.

  • Ti bre bac skoke normal (me ket mendim) ky esht kosovar e jo i shqiprijes e dmth. ky kish lujt per kosoven dikur por nashti i kish pas ende 50 vjet kur i kriu ekipi i kosoves,une per veti kurr skisha lujt per shqiprijen sepse ma llopova se federata e futbollit te shqiprijes nuk ka krejt kosovarve qe lujn ne nacional ekipe si p.sh zvicerr,finland etj. jav kan lyp ka 4000 euro veq sa per me lujt per ekipin e shqiprijes.A jon budall ka ta a shka jon e ti po i thu tash trathtar,kush jan tash trathtar e budall federata a lojtar e kosoves????
   Mr_VeGa$© is Watching you!!!
   Antar te nderuar ju lutem vlersoni filmat me yje ose me renommee faliminderit!
  • A eshte i Kosoves apo i Shqiperis kjo ska rendesi sepse eshte Shqiptar e mos ja futni palidhje Kosovar se ska Komb Kosovar e sdo te ket kurre.

   E sa i perket Xherdanit apo te tjerve keta te fundit nuk kan faj fare nese nuk i therret Federata e Futbollit te Shqipris si e the ti Vegas jan te zhyter deri ne fyte ne korrupcion dhe ne kajtje.
  • O e kan 1 fjal ai i moqmi qe kish pas thon PA E PROVU VET MOS FOLNI , e mos jepni komente qe nuk pershkojne me realitetin .

   Jo vetem Xherdan Shaqiri , por edhe tjert , Granit Xhaka , Valon Behrami , Kasami , Hetemi , e plot tjere qe per momentin spo me kujtohen , per cilindo shtet qe lujan halall ju koft se krejt me mund e me djers e kan nxan vendin ne ekipe te para , e nuk eshte lehte me siguru 1 vend ne 1 kombetare , e din ata qka kan hjek deri sa jan ardh aty .

   Se e mbaj mend fort mir kur dul ne sken ky Xherdani e Xhaka e kta tjert , krejt shqiptart u livdojshin ne shpin te ktyne , por kur ju erdh voja te botha , e me lujt kunder shqiperis tash shkojne e i shajn e i bojne tradhtar.
   Lorik Canen e kam desht gjithmon se u kon njeri realist e ka fol te verteten , por kohet e fundi ka perzi shum i ka jep do komente qe me i zberthy mir e mir jan kunder ktyne qe lujn ne kombetare tjera .
  • Un jo dy Golla po 10 ja kisha ap Shqiperis
   Pse jo
   Loja esht loj nuk ka ne loj lajka jo un Shqipetar e mos te shenoj goll
   Xherdani Paguhet prej ZVICERRANEVE
   E kur te jep zvicrrani Lekun e don edhe maximumin se budall nuk jan bari nuk han
   Xherdani shume mir ka Lujt edhe shume mir ka vepru si Granit Xhaka etj ,,.,.,.,,.,.
   Per Shqiperin nese dojn munden me u Ba HUMAN e me Shku e me i Mesu te vegjelit .
  • Albaner2013 schrieb:

   shaqiri ist eine schande für albaner,

   Nuk kisha me fut sportin në politikë sepse jan dy degë që dallojnë shumë ndër vete.Si Xherdani,Graniti,Valoni etj.të gjithë janë Shqipëtar dhe jam i bindur se nuk jan hiq ma pakë patriot se sa ne që po komentojmë.
   Ata për momentin marrin pagë nga ato ekipe ku luajnë dhe është normale që në lojë duhet ta japin maksimumin dhe këtë po e bëjnë.Nëse federata Shqipëtare e futbollit ua plotëson kushtet këtyre djelmoshave jam shumë i bindur se do ta pranonin me dëshirën ma të madhe të luajnë për ekipin e shtetit amë.

   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.