Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Shitet 666 mijë $ kompjuteri i parë i Apple

   [Blockierte Grafik: http://img4.fotos-hochladen.net/uploads/largeaapple113wi6s1a97zf.jpg]

   Njëri nga kompjuterët e parë të prodhuar nga gjiganti teknologjik Apple është shitur në një ankand në Gjermani, me një çmim prej 666 mijë dollarësh.

   Shtëpia gjermane e Ankandeve Breker tha të shtunën se kompjuteri ishte blerë nga një blerës anonim në Azi.

   I ashtuquajturi Apple 1 u ndërtua nga themeluesit e Apple, Steve Jobs dhe Steve Wozniak, në garazhin e një shtëpie familjare.

   Ai është ndërtuar në vitin 1976 dhe është një nga gjashtë kompjuterët e tillë në botë, që ende funksionojnë.

   Kompjuteri përbëhet nga një motherboard dhe nuk ka as monitor e as tastierë.