Kim Mehmeti, Vlora Çitakut: Kosova po zbrazet nga rinia, e ti flet për talibanizëm

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Kim Mehmeti, Vlora Çitakut: Kosova po zbrazet nga rinia, e ti flet për talibanizëm


   [Blockierte Grafik: http://i40.tinypic.com/nzgcae.jpg]

   Kohëve të fundit reagimet e figurave publike në rrjetet sociale janë shndërruar në formën më praktike për të shprehur mendimin e lirë.

   Derisa gjatë ditës së sotshme nga mediat janë vënë në theks replikat dhe kundër replikat midis hoxhë Shefqet Krasniqit dhe ministres për Integrime Evropiane, Vlora Çitaku, kësaj të fundit, mirëpo edhe hoxhë Irfan Salihut u shkon një “selam” nga publicisti dhe shkrimtari Kim Mehmeti.

   [Blockierte Grafik: http://i41.tinypic.com/2wnmyom.jpg]

   Kosovën njësoj e dëmtojnë edhe deklaratat përçarëse të ministres për evrointegrime, e cila e ‘mbron’ vendin nga rreziku të mos bëhet ‘shtet talibanesk’, si edhe ligjëratat përbuzëse për femrën shqiptare të hoxhës, që ka frikë se Kosova do mund të bëhet shtet ‘me shumicë gra të pamoralshme e me burra me moral të lartë!?’. Kosova aq ka bë për shqiptarinë, sa është e turpshme asaj t’ia veshësh rrezikun nga ‘talibanizimi’ dhe ajo me aq fanatizëm ka mbrojtur moralin sa është e pamoralshme asaj t’i moralizosh”, shprehet analisti Mehmeti në postimin e tij në faqen zyrtare të Facebook-ut.

   Sipas Kim Mehmetit, Kosovës nuk i kanosen këto rreziqe, por një e keqe tjetër: atë ta braktisë shumica e të rinjve të pashpresë, të shkolluar e të aftë, e të mbetet në duart e atyre që më shumë e duan pushtetin, se sa Kosovën

   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.

  • Vlora Qitaku eshte prostitutka e Zhbogarit edhe ren Eulexi i hipin kur dojn neper hotele e nqofse e ka at frig le ta argumenton mjert na kush po na udheheq mjer per ata trima te UQK qe e derdhen tan at gjak me i udheheq ni lavire e hoteleve te eulexit.