Prishtina rrëzon "Yjet" në tokë

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Prishtina rrëzon "Yjet" në tokë   [Blockierte Grafik: http://i41.tinypic.com/5yb8f7.jpg]

   Në stadiumin e Prishtinës ishin mbledhur rreth 15 mijë shikues për të shikuar spektaklin e madh, ndeshjen në mes të “Yjeve të Kosovës” dhe KF Prishtina. Ndonëse për “Yjet...” kanë luajtur yje të tilla si Cana, Xhaka, Rama, Kuqi, Basha etj., ndeshje e ka fituar Prishtina, me rezultat 3:2.

   KF Prishtina, e cila këtë vit feston 90 vjetorin e ekzistimit nuk ka lejuar që gëzimi i fitores të dalë nga stadiumi i saj. Ajo ka kaluar në epërsi me golin e Azem Ahmetit në minutën e tetë. Por, pas sulmeve të njëpasnjëshme, futbollistët e ekipit të ‘Yjet e Kosovës’ arritën të barazojnë rezultatin në minutën e 11-të përmes Shefki Kuqit, i cili festoi shënimin e golit në stilin e tij të zakonshëm ‘dallëndyshe’. Po ky shënoi edhe golin e dytë për ‘Yjet e Kosovës’ në minutën e 60-të të ndeshjes, shkruan koha.net

   Ndërsa, Enis Fetahu me dy gola gjatë 10 minutave të fundit të takimit u përkujdes për fitoren e kampionit të Kosovës në futboll me rezultat 3:2.

   Gjithë ç'jemi Shqipëtarë,
   Jemi një fis e një farë,
   Kemi të tërë një shpresë,
   Një gjak, një gjuhë, një Besë.