Ndegjo me Firefox

Forumsstruktur

Team

• Prishtina rrëzon "Yjet" në tokë

Në stadiumin e Prishtinës ishin mbledhur rreth 15 mijë shikues për të shikuar spektaklin e madh, ndeshjen në mes të “Yjeve të Kosovës” dhe KF Prishtina. Ndonëse për “Yjet...” kanë luajtur yje të tilla si Cana, Xhaka, Rama, Kuqi, Basha etj., ndeshje e ka fituar Prishtina, me rezultat 3:2.

KF Prishtina, e cila këtë vit feston 90 vjetorin e ekzistimit nuk ka lejuar që gëzimi i fitores të dalë nga stadiumi i saj. Ajo ka kaluar në epërsi me golin e Azem Ahmetit në minutën e tetë. Por, pas sulmeve të njëpasnjëshme, futbollistët e ekipit të ‘Yjet e Kosovës’ arritën të barazojnë rezultatin në minutën e 11-të përmes Shefki Kuqit, i cili festoi shënimin e golit në stilin e tij të zakonshëm ‘dallëndyshe’. Po ky shënoi edhe golin e dytë për ‘Yjet e Kosovës’ në minutën e 60-të të ndeshjes, shkruan koha.net

Ndërsa, Enis Fetahu me dy gola gjatë 10 minutave të fundit të takimit u përkujdes për fitoren e kampionit të Kosovës në futboll me rezultat 3:2.