Një shqiptar në Siri: Ejani e luftoni për xhihad (Video)

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Një shqiptar në Siri: Ejani e luftoni për xhihad (Video)

   [Blockierte Grafik: http://images.botasot.info/uploads/largea_ipetari1381658160.jpg]
   Një shqiptar nga Kosova që po lufton në Siri, përmes një video të postuar në Youtube, iu bënë thirrje shqiptarëve myslimanë që t'i bashkohen luftës së shenjtë, Xhihadit. "Ju nuk e dini vëllezër se çfarë krenarie është të jesh në tokën e shenjtë të Xhihadit", thotë ai.

   "Mos rrini asnjë minutë në shtëpitë tuaja, por ejani këtu". Video është postuar më 12 tetor. Emri i këtij luftëtari nuk bëhet i ditur. Ai është ndër dhjetëra shqiptarë tjerë nga Kosova e Maqedonia që po luftojnë përkrah rebelëve në luftë për ta rrëzuar Presidentin Bashar al Assad.   youtube.com/watch?v=YKsFIcJFRvU#t=207
  • pershendetje sa i perket ketina lopes te gjall se ky spaska lidhje me fejen muslimane as me send shok per mue gjihad eshte te behesh ne vendin tuaj sa kam mundur une ta kuptoj kuranin ne qoftese te okupon si p.sh serbia qe na ka mbajt robe e na ka maltretu e te ishe qen o pis i pisit per gjihad atehere u dasht te behesh gjihad me serbet e jo te shkosh ne siri e te luftosh per sirianet po kan than nje fjal qkas mban kjo toke turli hajvani e budalle q e interpretojn ne menyr te keqe fejen islame.
  • kosoven e kena shliru krejt e kemi knaq veq tash na kan met shtete tjera mi shliru po ky sasht shqiptar as nuk munet me kan po kti as kafsh nuk munesh mi than se pi ofendoj kafsht bre ishalla shpirti per bothe te del njeri pa vlera pa moral qe na qit faqen e zez ne krejt boten
  • Ju komentator kur nuk e njihni mos paragjykoni mos shpifni se ky ka qen edhe ne luften e kosoves edhe ka dhan kontribut shum te madh edhe pas luftes po kosova ka ra ne duart e hajnav e ska shka ban ky ma teper .
   Jeta eshte e tij feja e tij feja ja lejon me shku atje nuk e di shka po ju pengon juve me sa po e kuptoj ju asnja musliman nuk koki ateher nuk ju lejohet sharja KUJDES.
  • trimi5 schrieb:

   Ju komentator kur nuk e njihni mos paragjykoni mos shpifni se ky ka qen edhe ne luften e kosoves edhe ka dhan kontribut shum te madh edhe pas luftes po kosova ka ra ne duart e hajnav e ska shka ban ky ma teper .
   Jeta eshte e tij feja e tij feja ja lejon me shku atje nuk e di shka po ju pengon juve me sa po e kuptoj ju asnja musliman nuk koki ateher nuk ju lejohet sharja KUJDES.

   Shoki e hajde ti tashti masi koke aq i zoti tregona ti neve qka ka lidhje ajo qka e thot ai me me Fen Myslimane po a ki vesh a nuk po don me kuptu se qka ka thane.
   Po cila Fe ta lejon ty mi lane Femijte ne meshir te Kohes.

   Po ti Shoq a e din nje apo sta rroke truri qe vetem 2 gjera ne Bote ekzistojn qe i ndan Njerzimin 1.Feja dhe 2.Parja qka do te thote shume qarte qe keto te dyjat jane shpifje edhe te flliqta bile masi po don me dite bashe mire.
   Te vetmet gjera qe po e shkatrrojn Boten Feja dhe Paraja edhe Politika po ajo apet ka kompromis.

   Keshtu qe Shoki ajo qka paska llaptu ai ne Video qenka shume per te ardhur keq se ne qfare gjendje te krisur dhe te semur psiqikisht paska ardhe shpresoj qe Zoti ti ndihmoj te kthjellet.
  • trimi5 schrieb:

   Ju komentator kur nuk e njihni mos paragjykoni mos shpifni se ky ka qen edhe ne luften e kosoves edhe ka dhan kontribut shum te madh edhe pas luftes po kosova ka ra ne duart e hajnav e ska shka ban ky ma teper .
   Jeta eshte e tij feja e tij feja ja lejon me shku atje nuk e di shka po ju pengon juve me sa po e kuptoj ju asnja musliman nuk koki ateher nuk ju lejohet sharja KUJDES.   o trimi5 ndoshta ky person ka luftue ne kosov edhe nuk mundem te them kuregjo po une ni send e di qe ne kuran thot shum kjart per XHIHAD se e kam lexue me syt e mi edhe jam duke lexuar kuranin ende qe xhihad si musliman ke te drejt me u ba kur nje okupator vjen ne vendin tend ne shtepin tand edhe te okupon atehere ke te drejt me veprue si xhihad e jo me shkue ne siri atje kjo per mua nuk eshte xhihad o shqipe lexo lexo lexo
  • trimi5 schrieb:

   Ju komentator kur nuk e njihni mos paragjykoni mos shpifni se ky ka qen edhe ne luften e kosoves edhe ka dhan kontribut shum te madh edhe pas luftes po kosova ka ra ne duart e hajnav e ska shka ban ky ma teper .
   Jeta eshte e tij feja e tij feja ja lejon me shku atje nuk e di shka po ju pengon juve me sa po e kuptoj ju asnja musliman nuk koki ateher nuk ju lejohet sharja KUJDES.
   Trimi5 krejt ok ky paska luftuar ne kosov, sipas mendimit tënd a nuk është më e drejt dhe më-- SEVAP-- te shkon ne mitrovic dhe te ben te njejten thirrje per ti shpetuar vellezerit tanë.!
  • ooo trimi5 nese ty te pelqen kjo semundje e tina mos komento pa lidhje po hipi avionit dhe therrja per siri aty e gjen ket tipin dhe ti tregon se ku jan ato prostitutka qe ky ka shku mas tyne se ky nuk ka te baj asgje me fen po ja kana femnat e reja se kshtu i kan premtu ata qe e kan qu atje.....e te lutem siq than edhe goni lexo pak ma teper e mos ja fut koment pa lidhje.
  • hmmmm kshtu komentet nuk i lexova , por une e kam shiku kete video para disa diteve , edhe deshta me jep mendimin tem , edhe pse nuk kam lexu shum ne lidhje me fen se si shkojne keto pune une prap po e ceki ky eshte mendimi im personal :
   Nje musliman i vertete nuk guxon te merr pjese ne lufterat tjera deri sa nuk cenohet prona e tij apo jeta e tij , kshtu qe muslimant shqiptar skan qka lypin ne ate vend jo veq ne ate vend por kuqdo qofshin jasht trojeve shqiptare skan qka lypin. Zoti i ndihmoft kete popull , sepse boll ron e kan se edhe ne kemi perjetu luften edhe ka pas luftar te huaj ne UÇK , keshtu qe nuk duhet me bo paragjykime , sepse lufta jon ka qen luft e paster sepse kan luftu 2 popujj njeri kunder tjetrit pra Populli i Kosoves kunder armikut serb , kurse ne kete shtet osht ka bohet luft guerile , luft e pa drejt , luft e flliqt , luft pa kurrfar projekti , psese ne kete shtet jan bo shum grupe te ushtareve , keshtu qe as vet kta nuk e din se sa grupe jan ka marrin pjese , a e dini qe kan jep dokumentare qe kan qen ushtar qe skan dit as vet ne anen e kujt jan , kan mendu qe luftojne ne anen pozitive por kan dal qe kan luftu ne anen negative.
   Veq mos u ngutni me komentu se as une as kerkush tjeter smundet me dit se qfar ndjenje osht kjo qe po e flet ky ne kete video , vetem me paragjykime mos komentoni .
   Edhe me pas luftu kta ne vendin e vet ne Kosove apo ngado qofshin , shqiptart ma mir i kishin pas punt ,.....mitrovica ish kon me shqiptar , graqanica kish me qen me shqiptar , , kisha ne deqan dhe ne peje kish pas me qen e katolikeve shqipåtar , fshatrat tjera e komunat tjera skishin me qen te serbeve por kishim ne qen te shqiptareve .........zoti i ndihmoft popullin qe skan lidhje as me shtetitn e as me kta anti shtetin
   Kurse kta qe bojn luft ne mes veti FARA E KEQE JU HUPT E KURR MOS U SHTOFSHIN
  • I moshuari shqiptar, thirrje për xhihad (Video)

   [Blockierte Grafik: http://images.botasot.info/uploads/largea_xhihad1382206376.jpeg]
   Pas mesazhit të “muxhahidit kosovar” nga Siria, për thirrje në “Xhihad”, është publikuar edhe një video tjetër e një plakut 70 vjeçar nga Shqipëria, i cili gjatë urimit të festës së Kurban Bajramit nga vija e frontit, bëri thirrje për ta ndihmuar popullin e Sirisë, shkruajn mediat vendore.

   “Jemi të varfër, por jemi më të fuqishëm me Zotin”, thotë ai gjatë videos.

   youtube.com/watch?v=IWWnU1HMgqw
  • Hajt po e jap edhe une mendimin tim si qytetar i lire me te drejta te barabart a :P
   Une nuk pajtohem me kete njeri,sepse te lesh familjen dhe te shkosh te luftosh ne 1 vend tjeter,mua personalisht nuk me duket ne rregull,duke e pare se ata kan mjaft ushtar dhe besoj qe me shume kan nevoje per financim dhe armatim sesa per ushtar,por me qudit fakti i juaj qe komentoni me aq mllef te madh,pse nuk komentoni kur shqiptaret ndihmuan Spanjen,Kroacine,Bosnjen,apo edhe shume vende tjera,pse gjithmoni i urreni njerzit kur ata ndihmojne vellezrit e tyre musliman.
   Tek e fundit eshte diqka personale,nese deshiron i pergjigjesh thirrjes,nese nuk deshiron e injoron.
   Respekt per te gjithe,naten e mire.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Hajt po e jap edhe une mendimin tim si qytetar i lire me te drejta te barabart a :P
   Une nuk pajtohem me kete njeri,sepse te lesh familjen dhe te shkosh te luftosh ne 1 vend tjeter,mua personalisht nuk me duket ne rregull,duke e pare se ata kan mjaft ushtar dhe besoj qe me shume kan nevoje per financim dhe armatim sesa per ushtar,por me qudit fakti i juaj qe komentoni me aq mllef te madh,pse nuk komentoni kur shqiptaret ndihmuan Spanjen,Kroacine,Bosnjen,apo edhe shume vende tjera,pse gjithmoni i urreni njerzit kur ata ndihmojne vellezrit e tyre musliman.
   Tek e fundit eshte diqka personale,nese deshiron i pergjigjesh thirrjes,nese nuk deshiron e injoron.
   Respekt per te gjithe,naten e mire.

   Maxxi me keqardhe po te them qe ja ke fut komplet kot palidhje krejt ama pak si shume palidhje pa kurfar logjike.
   Po ti a e kupton per qfare Vllaznie eshte fjala apo pernime ja fute krejt kot vetem te them diqka.
   Po a e din ti qfare qenkan kundershtaret e tyre a nuk qenkat ata Mysliman e jo musliman siq e paske shkruar ti.

   E vlersoj mendimin tende por pa keqkuptim i pa menduar fare eshte, te luftoj vllau me vella e te kerkosh ndihm apo xhihad per me i shti vllaznin me u vra mes veti po qfar lidhje me Mysliman ka kjo po si mundeni me ja fut kaq kot keshtu kjo vlen edhe per ty trimi5..
   Me te vertet kjo eshte absurde kjo ska fare lidhje me moral e kultur o ti trimi5.

   O ti trimi5 po qfare mendon ti se qfar Familje jemi rrit ne te lutem ki kujdes kur thure tekst shpresoj qe nuk je i ri ne mosh per me i kuptu gjerat, nese po ather kerkoj falje sepse ke ende koh me u pjek.
  • Monstrum me fytyre njeriu.Qka lyp ky njeri ne mes vellavrasjes.Asgje njerezore as fetare nuk qëndron prapa kësaj kërkese . Edhe pse njerezit veprojne në bazë të bindjes, ata pikërisht për këtë duhet të mendojnë se mud të gabojnë prandaj dhe të dushojnë herepasëhere për bindjet e veta.

   Gjeja e pare qe duhet te bejne si qeveria e prishtines shtu edhe ajo e tiranes eshte identifikimi i ketyre kafsheve qe bejne keto thirrje dhe heqja e menjehershme e nenshtetsise shqiptare....te mos ken me mundesi te shkelin ne token shqiptare keta injorant islamik.
  • kosovari! schrieb:

   [Blockierte Grafik: http://images.botasot.info/uploads/largea_ipetari1381658160.jpg]
   Një shqiptar nga Kosova që po lufton në Siri, përmes një video të postuar në Youtube, iu bënë thirrje shqiptarëve myslimanë që t'i bashkohen luftës së shenjtë, Xhihadit. "Ju nuk e dini vëllezër se çfarë krenarie është të jesh në tokën e shenjtë të Xhihadit", thotë ai.

   "Mos rrini asnjë minutë në shtëpitë tuaja, por ejani këtu". Video është postuar më 12 tetor. Emri i këtij luftëtari nuk bëhet i ditur. Ai është ndër dhjetëra shqiptarë tjerë nga Kosova e Maqedonia që po luftojnë përkrah rebelëve në luftë për ta rrëzuar Presidentin Bashar al Assad.   youtube.com/watch?v=YKsFIcJFRvU#t=207
   Call of Duty i ka Fajet hahahah
   Pak shaka .......
   Evv Evvvv Kjo Bote ka Gjithcka edhe po mban Gjithcka
   Po ku ishe oj Nana e Viqit kur Masakrojke Milloshi Vllezrit tan e Dhunojke Motrat Tona
   Pa lu njeri mendje nuk arrit der ketu ncncnnccnn
   Kush esht aj Budall qe shkon me luftu per xhihad perveq atyre qe jau mbushin barkun Kokain si kti tiptin ne Video dhe i Drogirasin der ne qyk edhe i humbin nga rruga dhe Trashegimija qe na lan te Vjetrit mbas ......
   Te kisha pas Ket Gjo te gjall Vella apo dicka te afert vet ja kisha nuk kryt si Pules se kisha lan me myt askush ne Siri po ja kisha fshi hashuret vet se si takojm Xhihadistave i takojm Fest islame te pastert pa shtojca te Xhihadistav ..
   Edhe nje Kur masakrojke Milloshi e Shelsheli e Arkani ne Kosove ku ken kta Xhihadistat me na ndihmu ,,,o kta Paguhen me lek e mbushen me drog der sa te vjellin e se din hiq se qka jan ka folin e le mo cka jan ka bajn ......
   E Krenarija ma e madhe ish kann me zan kit Qen e me tja shti ngoj qat kallash e me tja blu zorrt ne bark .
  • Gonipower schrieb:

   Hajt po e jap edhe une mendimin tim si qytetar i lire me te drejta te barabart a :P
   Une nuk pajtohem me kete njeri,sepse te lesh familjen dhe te shkosh te luftosh ne 1 vend tjeter,mua personalisht nuk me duket ne rregull,duke e pare se ata kan mjaft ushtar dhe besoj qe me shume kan nevoje per financim dhe armatim sesa per ushtar,por me qudit fakti i juaj qe komentoni me aq mllef te madh,pse nuk komentoni kur shqiptaret ndihmuan Spanjen,Kroacine,Bosnjen,apo edhe shume vende tjera,pse gjithmoni i urreni njerzit kur ata ndihmojne vellezrit e tyre musliman.
   Tek e fundit eshte diqka personale,nese deshiron i pergjigjesh thirrjes,nese nuk deshiron e injoron.
   Respekt per te gjithe,naten e mire.

   Maxxi me keqardhe po te them qe ja ke fut komplet kot palidhje krejt ama pak si shume palidhje pa kurfar logjike.
   Po ti a e kupton per qfare Vllaznie eshte fjala apo pernime ja fute krejt kot vetem te them diqka.
   Po a e din ti qfare qenkan kundershtaret e tyre a nuk qenkat ata Mysliman e jo musliman siq e paske shkruar ti.

   E vlersoj mendimin tende por pa keqkuptim i pa menduar fare eshte, te luftoj vllau me vella e te kerkosh ndihm apo xhihad per me i shti vllaznin me u vra mes veti po qfar lidhje me Mysliman ka kjo po si mundeni me ja fut kaq kot keshtu kjo vlen edhe per ty trimi5..
   Me te vertet kjo eshte absurde kjo ska fare lidhje me moral e kultur o ti trimi5.

   O ti trimi5 po qfare mendon ti se qfar Familje jemi rrit ne te lutem ki kujdes kur thure tekst shpresoj qe nuk je i ri ne mosh per me i kuptu gjerat, nese po ather kerkoj falje sepse ke ende koh me u pjek.

   Goni,pik se pari Asadi dhe klysht e tij nuk jan musliman,ai i perket shijave,ata mund te thone qe jemi musliman,por musliman te ben vepra e jo fjala,shiizmi eshte fe n´vete,nuk ka tbej asgje me islam,islami dhe shiizmi jan 2 gjera te ndryshme,sikurse nata me diten,kete e thon te gjithe dijetaret musliman.
   Kurse sa i perket per vllavrasje,trgom ti nese shqiptaret do kishin guxim pak me shume a do ta duronin Emverin ashtu siq e duruan,nuk ka lidhje se kush te shkel lirine,si i huaji si i yti nese te shkel lirine eshte i njejte.
   Une asnjeher nuk pajtohem me ata qe bejn vetvrasje me bobma e mjete te ndryshme,sepse kete e ndalon islami,por ti ndihmosh vellaut tend kur ai ka nevoje,kete nuk e ndalon islami.
   Une thash se per veti nuk do kisha shku dhe me mire eshte ti ndihmosh ne menyra tjera,por as nuk e kritikoj askend,secili e ka mendimin e vet.
   Respekt kaloni mire.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1