Një shqiptar në Siri: Ejani e luftoni për xhihad (Video)

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Kujdes ti me fjalor kosovar se ti as kosovar nuk koke me sa po e shoh une edhe ne mitrovic shkojm na kur asht koha qysh kem shku nkrejt kosoven kur asht dasht po qifti yt as ne luft as ne mitrovic as kerkun vetem shani ktu mas perdev veq kulturen e juv e tregoni se na ju njohim se krejt ata qe sot e sulmojn Islamin ose kan qen ose jan bashkpuntor te millosheviqit.
  • Kur ësht koha sipas teje, ta shlirojm --MITROVICEN-- apo po pret te-- futet shkau-- ne oborr sikur dikur

   sa i perket prej na vij jam ksovar i vertet edhe atë 100%

   por po me duket ti nuk ke aspak te bëjsh me kosoven por me ata Terrorist arab

   ne rast se te pelqen mundesh te shprengulesh prej nga vjen dhe shko ne mesin e atyre terroristave se ne kosov nuk do te ken vend . !
  • O ti ttimi po krejt trap qenke po ti spake troh Gjak Shqiptari po nese te duket vetja aq islamist ike sa ste ka nxan vone.
   E kam thene me nje Teme tjeter qe 2 gjera e ndajn Njerzimin religjioni dhe paraja dhe ngapak politika.

   Maxxi ty spo te them asgje se kerkah sqenke e nuk po dua per shkak kesaj Teme te fjalosem me ty sepse qenkemi jashtzakonisht teper larg njeri me tjetrit.

   Kurse ti trimi5 nese eshte Islami ne kete form si po e prezanton ti e Maxxi edhe ato bishat me larte pshurrsha midis e nta se sen spo me vyn me njoft e nese skam qen ende i kjart ta them edhe me kjart nese ka nevoj.
  • O ti gonipower pshurre veten ne goj se nime skoke shqiptar po bashkpuntor i millosheviqit pasha Zotin i njohim na kta njerz si ti pa fije kulture ku je rrit oj gjungell nbeograd nqofse nuk beson ti kerkush nuk po te shtin me zor po pastroje at gjuh te shkaut se fen shyqyr smuni me damtu ju kurr e per mu shperngul ju me emen te Zotit keni me dal prej aty se na e ndim veten shqiptar edhe kemi kontribu per ket tok kur ju jeni sjell neper discoteka te evropes.
  • Goni ti e ki mendimin tend une timin,une fola me fakte,e di shume mire sepse e kam lexu historine por edhe kam ndegju shume per patriotizem,sepse jam rrit ne oda,por edhe e dijme te gjithe ne se gjate luftes ne Kroaci dhe Bosnje,i njofim edhe me emra njerzit qe kan shku dhe luftu dhe e dijm te gjithe se ata quhen "heronj",kurse kur eshte fjala me mbrojt 1 shtet islam ose islamin,ateher quhet "terrorist" kjo nuk ndodh pa nje qellim.
   Islami asnjeher nuk eshte "felliqur" dhe asnjeher nuk do felliqet,jan mundu qe 14 shekuj pa nderpre dhe asnjeher nuk arriten ta njollosin,u munduan kete shekull ne qdo menyr me njollos,saqe shkaterruan edhe shtetet e veta vetem per ta fajsu islamin,e qka moren,asgje,perkundrazi moren zgjenjimin,sepse pas 11 shtatorit,islami ka pas rritje marramendese ne Europ dhe Amerik,kjo tregon se Islami eshte feja e vertete.
   Keta njerz nuk kan shku me vra gra e femij,por kan shku me luftu kunder regjimit i cili vret musliman gra e femij,nese muslimani nuk eshte ne gjendje me mbrojt muslimanin tjeter kur ka nevoje,ateher pse ta quajme vlla.

   Sa i perket ketyre "patriotave" tjer,nuk du me debatu per kete tem,vetem po ju them se kur ishte koha e patriotizmave,u pa kush eshte dhe kush jo,ka kalu koha e patriotizmave,tash kemi shtetin tone,policine tone dhe ushtrine tone(edhe pse te vogel dhe te paarmatosur),kemi luftu per kete shtet,Mitrovica fitohet me menquri,me force eshte dasht me fitu me heret,tash nuk ka shanc,pastaj i akuzoni keta musliman dhe paragjykoni se keta nuk jane te gatshem per atdhe,a keni njohuri ju se ku ishin keta gjate luftes ne Kosove,sa e sa i lane studimet dhe u kthyn kur i thirri atdheu,plus shqiptaret e Kosoves jane 95 % musliman,pra muslimanet e mbrojten kete vend,e ju sot i kritikoni dhe etiketoni.

   Leni paragjykimet,ti shikojme secili punet tona,te bejm mire dhe ti ndihmojme te tjeret sa mundemi,nese nuk mundemi,spaku mos ti rendojme tjeret me fjal dhe paragjykime.
   Ju pershendes,me kaq une e perfundova,kaloni mire ju,Respekt.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • Maxxi te kame shkruar md lart qe nuk dua te debatoj me ty sepse jemi shume larg, aspsk seshte e vertet qe 95% ne Kosove jan Mysliman aspak seshte e vertet qe ne vete Myslimanet e kemi qliru Kosoven por me ndihmen e Aleatve tone si Amerika, Gjermania, Anglia, Turqia etj.
   Por asesi nga anje Shtet Myslima qe ju thuani ju Vllazni besa bese na quanin ata neve Terrorist e u drejtoheshin ne krah te Rusis e Serbis.
   Qe besa edhe sot shumica e tyre ende nuk te njohin Shtet e ju ende tentoni te shitni fillozofi por kote num ua blen askush.
   Nese nuk e ke ndegju ne ate Videon me larte we thot te leni Femijet e Shtepin dhe Familjen dhe ejani ketu sepse sipad tij atje qenka gjithqka ather te lutem ndegjoje edhe njeher dhe e kupgkn pef qfar kam protestu ndaj tije dhe e kam quaje kafshe apo bishe.