Tre ministra presin leje nga Serbia për vizitë Preshevës

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Tre ministra presin leje nga Serbia për vizitë Preshevës

   [Blockierte Grafik: http://images.botasot.info/uploads/largea_citaku-agani-beca1382797793.jpg]
   Qeveria në Serbi ka thënë se po shqyrton kërkesat e ministrave nga Kosova për vizita në Luginën e Preshevës. Udhëheqësi i Zyrës Koordinuese për Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, Zoran Stankoviq ka thënë se vendimet do të merren bazuar në ligjet e Serbisë. “Secili ka të drejtë të kërkojë dhe të vizitojë secilën pjesë të shtetit tonë”, ka thënë Stankoviq, raporton Kohavisioni.

   Raportohet se kërkesë për të vizituar Luginën e Preshevës kanë bërë ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku, ministri i Financave, Besim Beqaj, si dhe ai i Shëndetësisë, Ferid Agani. Prishtina do të kushtëzojë vizitat në Luginën e Preshevës me vizitat e zyrtarëve serbë në Kosovë.
  • Pritni pritni Vizat e Daçiçit, se Hashimi atyre ua lëshon lejet menj¨here e ata për ju kur të dojnë, se janë shtet edhe përzihen në Kosovë si të dojnë, ndersa ju prisni dhe do u lejj po çka do të thoni e çka do t`ju premtoni atyre të mjerëve të pa zotë e të pa krah kërkah. Tregojuni drejtë e mos i rreni amani u koft.Se si duket s`ju kamet gjë në dorë për politikë vetem me rrejt e me premtue per ti rue karrigat dhe pushtetin.