Fiton Barca

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Barcelona është treguar më e fortë se Real Madridi në ‘el Clasicon’ e
   parë të këtij edicioni që u zhvillua në Camp Nou. Blaugranët fituan me
   rezultat 2-1.

   Ishte kjo një sfidë ku u vunë përballë
   njëri-tjetrit dy supertransferët, Neymar dhe Gareth Bale, të cilën u
   angazhuan nga minuta e parë. Dhe derisa uellsiani mbeti i heshtur,
   braziliani ishte njeriu që e vendosi ndeshjen.

   Mbretërit preferuan ta fillojnë takimin pa sulmues klasik, me Bale, Ronaldo dhe Di Maria që plotësonin vendet në fazën ofensive.
   Në një gjysmë të parë në të cilën dominonte në posedim skuadra
   vendase, rastet nuk reshtën nga të dyja palët, porse ishin katalunasit
   ata që shënuan.

   Andres Iniesta depërtoi në sulm duke pasuar te Neymar, i cili shënoi
   golin e epërsisë (19’), për t’u bërë vetëm braziliani i dytë që shënon
   në debutimin e tij në ‘el Clasico’ (pas Romarios).

   [Blockierte Grafik: http://i42.tinypic.com/11w7aqw.jpg]

   Në gjysmën e dytë Los Blancos e kërkuan me ngulm golin e barazimit
   duke krijuar disa raste, porse rreziku ishte gjithmonë pranë kur
   vendasit e kishin topin në posedim.

   Madje pati një rast të dyshimtë penaltie, kur Mascherano e rrëzoi Cristiano Ronaldon në zonë, por arbitri e vazhdoi lojën.
   Dhe dushi i ftohtë erdhi nga zëvendësuesi Alexis Sanchez, të cilit iu
   deshën vetëm tetë minuta lojë për ta shënuar golin e sigurisë (78’).

   Në minutat shtesë, mysafirët arritën të shënojnë përmes Jese
   Rodriguez (90’+1), por tashmë ishte vonë për të kërkuar edhe një gol.


   Pas dhjetë xhirosh, lideri Barcelona numëron 28 pikë gjashtë më shumë se Real Madridi që gjendet në vend të tretë.
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1
  • I nderuar mos ti numroj te gjitha ndeshjet qe jeni ndihmu nga referi,po ti numeroj vetem 2 te fundit,Elche dhe Juventus,a e di si i keni fitu keto loj apo jo?

   Kurse sa i perket ksaj loje,po kjo ishte apo nuk ishte penallti,sipas teje ?

   <img src="[Blockierte Grafik: http://i42.tinypic.com/2yv14iu.jpg]" wcf_src="[url='http://de.tinypic.com?ref=2yv14iu'][Blockierte Grafik: http://i42.tinypic.com/2yv14iu.jpg]" alt="a>" title="a>" />
   Moxxi

   Fc Barcelona Nr.1