Paul Walker shfaqet me flamurin shqiptarë

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Paul Walker shfaqet me flamurin shqiptarë

   [Blockierte Grafik: http://img5.fotos-hochladen.net/uploads/largea20131202pfq7j5n03c.jpg]

   40 vjeçari Walker la pas vetes një vajzë, thuhet të ketë origjinë shqiptare, dhe për të argumentuar këtë, ai shihet në një foto, ku mbanë të veshura një palë pantallona të shkurta me flamurin kuq e zi


   [Blockierte Grafik: http://www.botasot.info/reklama/pv1699723053_n.jpg]
   Paul Walker, është me prejardhje shqiptare, kështu thuhet në disa nga portalet e huaja, pas vdekjes së tij të papritur pas një aksidenti me makinën e tij. 40 vjeçi që la pas vetes një vajzë, thuhet të ketë origjinë shqiptare, dhe për të argumentuar këtë, ai shihet në një foto, ku mbanë të veshura një palë pantallona të shkurta me flamurin kuq e zi.

   Paul Walker me prejardhje shqiptare
   Artisti shumë i njohur i Hollivudit, Paul Walker, i cili është shumë i njohur, si një yll në filmat e Hollivudit është me prejardhje shqiptare, kështu të paktën shkruan portali i biografive të artistëve të Hollivudit - IMDB. Ndoshta ju nuk e besoni, por një gjë është shumë e vërtetë, sepse në biografinë e tij në faqen e njohur për filmat në mbarë botën, IMDB, ai paraqitet si aktor amerikan, por me prejardhje shqiptare teksa shkruan se :" Paul William Walker IV, është aktor amerikan me prejardhje shqiptare, i cili ka lindur më 12 shtator 1973. Ai u bë i famshëm në vitin 1999, pas filmit me rolin Varsity Blues. Ai ishte gjithashtu është një nga protagonistët kryesor në të gjitha filmat që ai luajti si : Fast and Furious, më pas Takers, Into the Blue, Joy Ride, Timeline, dhe filma të tjera të famshme" shkruan IMDB-ja


   Paul Walker, vdiq të shtunën më 30 nëntor kur makina e tij Porsche Carrera GT, për shka të shpejtësisë, thanë hetuesit humbi kontrollin dhe pasi u përplas më një shtyllë ndriçmi. Makina e shpejtë e tipit Porche në të cilën udhëtonte Paul Walker humbi kontrollin në Santa Clarita, 30 mile larg në veri të Los Angeles, rreth orës 3.30 të pasdites së shtunë para se të merrte flakë, thanë autoritetet vendore.   Walker po udhëtonte bashkë me shokun e tij - Roger Rodas i cili ngiste një makinë sportive të tipit Porsche GT 2005, por që fatkeqësisht ka humbur kontrollin duke u përplasur me një pemë e për pasojë kanë gjetur vdekjen të dy.Përplasja ndodhi kur ai ishte duke shkuar në një aktivitet bamirësie në kuadrin e organizatës Reach Out World Wide .   Aktori amerikan Paul Walker la pas vetes një vajzë 15 vjeçare që e quajnë Meadow. Ai njihet së pari për rolin e tij në filmin “Varsity Blues” në vitin 1999, kurse u bë yll në rolin e Brian O’Conner në filmin “Fast and the Furious”
  • Nuk ka prejardhje shqiptare as 1% !!!!

   Edhe une jam i mllefosur per keto rrena qe po perhapen neper internet. Krejt faqet me renome per biografi i shfletova (Wikipedia, IMDB, usw.) dhe kerkund nuk u permend qe ka prejardhje shqiptare, por irlandeze dhe gjermane (katragjyshi i tij) dhe u rrit me edukim katolik mormon (cili shqiptar ka lidhje me mormonet ne Amerike?!). Pra ju lutem mos perhapni dezinformata neper rrjet se marre per bese, ne kohen e Google dhe co. per 5 minuta ju dalin rrenat ne shesh! Keto breke te larjes ose ja ka fale naj fans shqiptar (p.sh Rita Ora qe luan pak ne FF6), ose dikush e ka manipuluar kete foto me Adobe Photoshop (pune qe kryhet per 5 minuta).