Emigranti në Suedi, gjen vdekjen në Kosovë

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Emigranti në Suedi, gjen vdekjen në Kosovë

   Për motive të hakmarrjes vritet një 14 vjeçar në Prishtinë, plagoset një tjeteër   Skena e krimit ishte ndërtuar shumë thjesht. Dorasi i ofron viktimës një cigare, viktima zgjat dorën, dhe dorasi shtien. Ky është tregimi tragjik për të riun shqiptarë që kishte ardhur nga Suedia këto ditë në Kosovë, vetëm pak orë më parë.
   F.K. 14 vjeç ka mbetur i vrarë si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri në afërsi të shkollës fillore “Emin Duraku” në Prishtinë, ndërsa shoku i tij Q. B. po ashtu 14 vjeç mbeti i plagosur.
   Burime jozyrtare thonë, se i riu dyshohet se është vrarë për motive hakmarrjeje, pasi që babai i tij M. Krasniqi dyshohet se në vitin 2012 e kishte kryer një vrasje në Mazgit, për shkak të një toke.