Modeli i ri S5 i Samsung Galaxy vjen me skaner të syrit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Modeli i ri S5 i Samsung Galaxy vjen me skaner të syrit


   Samsung Galaxy S5 pritet të dalë në treg gjatë këtij tremujori.
   Njëri ndër opsionet që Samsung pritet të prezantojë në modelin e ri të telefonit gjatë panairit të madh të teknologjisë, Mobile World Congress, i cili mbahet muajin e ardhshëm, është skaneri i syrit.

   Sipas një raporti të ri të publikuar nga Bloomberg, Galaxy S5 prezantimi pritet të bëhet publik në prill, edhe pse kishte zëra që raportonin se edhe muaji mars mund të jetë një mundësi e mirë për prezantimin e gjeneratës së pestë të telefonit të linjës Galaxy.

   Galaxy S5 thuhet se do të vijë me disa karakteristika të avancuara të cilat do të përfshijnë edhe procesorin me 64-bit, atë të Samsung-Exynos.

   Galaxy S5 gjithashtu pritet të ketë ekran të ndjeshëm në prekje me 5 inç në QHD, rezolucionin prej 2560 x 1440">1440 pikselëve, 4GB RAM, si dhe teknologjinë e kamerës ISOCELL, plus kamerën e pasme me 16MP.

   Për më shumë, në mesin e inovacioneve të reja që Galaxy S5 do të sjellë, pritet të jenë edhe funksionet Eye Pause dhe Eye Scroll, si dhe një teknologji të re për skanim përmes syrit, e cila besohet se do të përmirësojë sigurinë e telefonit.