Kosovës i lejohen miqësoret

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Kosovës i lejohen miqësoret


   Përfaqësuesja e Kosovës do të thyejë izolimin pasi ka marrë leje nga FIFA për zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare, ka njoftuar e përditshmja sportive franceze L’Equipe.

   Komisioni për çështje urgjente i Federatës ndërkombëtare të futbollit ka aprovuar kërkesën e FFK’së, pas dy takimeve mes krerëve të futbollit kosovar, atyre serb (FSS) dhe presidentit të FIFA’së, Sepp Blatter.

   Kosova mori atë që deshi mirëpo gjatë ndeshjeve miqësore nuk do të ketë të drejtë të ketë himn dhe flamur, për një periudhë të caktuar, si dhe nuk do të mundë të luajë kundër shteteve nga Ish-Jugosllavia.