Danimarkë, 19-vjeçari shqiptar arratiset në mënyrë spektakolare nga salla e gjyqit

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Danimarkë, 19-vjeçari shqiptar arratiset në mënyrë spektakolare nga salla e gjyqit


   Një 19 vjeçar shqiptar është arratisur në mënyrë spektakolare gjatë gjykimit në Gjykatën e Frederiksberg, në Danimarkë, pasi u ndihmua nga shokët e tij.

   “Në lidhje me gjykimin ka pasur një rebelim në sallën e gjyqit, ku persona të panjohur rëzuan në tokë një oficer burgu dhe kështu ndihmuan Lavdrim Ahmedit të arratiset”, deklaroi zëvendës komisioneri i policisë se Kopenhaagenit, Rene Nicolai Jensen.

   Policia në Kopenhagen është në kërkim të të burgosurit të arratisur, Lavdrim Ahmedi.
   Lavdrim Ahmedi është 19 vjeç, 174 centimetra i gjatë, dhe ai është përshkruar si trup i zakontë, me sy kafe dhe flokë të shkurtëra e të zeza.
   Policia thekson nuk e konsideron Lavdrim Ahmedin si një person të rrezikshëm.