Rilindja Demokratike, partia e re e Fatmir Limajt

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Rilindja Demokratike, partia e re e Fatmir Limajt


   Ashtu siç kishte paralajmëruar ditë më parë,deputeti i Kuvendit të Kosovës Fatmir Limaj së shpejti do të dalë me një ofertë të re politike.
   Sipas burimeve të mirinformuara”, 19 shkurti do të jetë dita kur Limaj do të formoj subjektin politik i cili do të quhet, “Rilindja Demokratike”.
   Po të njëjtat burime bëjnë të ditur se,pjesë e kësaj partie do të jenë: Jakup Krasniqi, Hydajet Hyseni, Haxhi Shala- Topi, Justina Pula e Flora Brovina.
   Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj ditë më parë gjatë një interviste për mediumin publik, bëri të ditur se më nuk do të jetë pjesë e PDK-së derisa së shpejti do të dal me një ofertë të re për qytetarët e Kosovës.