Rezervon Maldives, 30 mln dollarë për 25 ditë

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Rezervon Maldives, 30 mln dollarë për 25 ditë


   Turistët që kanë ëndërruar të kalojnë fundjavën në Maldives kanë ndryshuar planeti pasi princi i Arabisë Saudite ka rezervuar të tre resortet e ishullit vetëm për vete.

   Salman bin Abdulaziz al-Saud ka paguar 30 milionë dollarë për të rezorvuar nga 19 shkurti deri më 15 mars.
   Princi 78-vjeçar do të udhëtojë drejt Maldiveve bashkë me një anije për ndihmë mjekësore, jaht luksoz dhe më shumë se 100 truproja.

   Ai ka rezervuar në minutat e fundit dhe kjo gjë ka zemëruar pushuesit “normalë”, të cilëve u është anuluar rezervimi.
   Një prej tyre shprehet se, resorti nuk e ka njoftuar për anulimin por ka marrë vesh lajmin vetëm pasi u ka telefonuar atyre.

   Princi Salam do të vizitojë Maldive-t në cilësinë e zyrtarit me ftesë të Presidentit të Maldiveve, Abdulla Yameen, ka saktësuar ministria e Jashtme e Arabisë Saudite.