Labinot Tahiri mashtrohet në Tetovë, i premtohen 3500 euro, por i jepen vetëm 100

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Labinot Tahiri mashtrohet në Tetovë, i premtohen 3500 euro, por i jepen vetëm 100


   Ai njihet si një nga këngëtarët më të shtrenjtë, më të paguar dhe më të kërkuar të skenës. Çmimi për një angazhim të tij në ndonjë mbrëmje apo koncert, qoftë brenda apo jashtë Kosovës, arrin shifrën prej më shumë se 3.500 eurosh. Ndonëse gjithmonë e ka treguar anën e tij humanitare duke kënduar në koncerte për njerëzit që kanë nevojë, siç duket jo çdo organizator mund të jetë i përpiktë në pagesa. Një ngjarje e pakëndshme i ka ndodhur këngëtarit të njohur kosovar, Labinot Tahiri, vetëm pak ditë më parë në një koncert në Tetovë. Një reklamë e madhe për ardhjen e tij atje kishte nisur të bëhej për javë të tëra. Mbrëmja kishte filluar dhe ishte mbajtur ashtu siç duhet, por kur ka ardhur momenti që të kryhet pagesa, Labinoti ka hasur në vështirësi dhe keqkuptim me organizatorët, të cilët nuk i kanë paguar shumën për të cilën edhe ishin dakorduar më parë. Labinoti as që ka mundur ta shohë shifrën prej 3.500 eurosh nga ajo mbrëmje, por është larguar në drejtim të Kosovës vetëm me 100 euro, pasi organizatorët kanë refuzuar t’i bëjnë pagesën.