Gjermani: Dy shqiptarë e vrasin babanë e tyre dhe e fusin në valixhe!

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Gjermani: Dy shqiptarë e vrasin babanë e tyre dhe e fusin në valixhe!


   Në foto Amza Zekiri shqiptar 46 vjeçar nga Maqedonia i cili dergjej i vdekur në bagazhin e valigjes.   Është sqaruar rasti i vrasjes i quajtur “valixhja”. Fjala është për vrasjen e kryer në tetor të vitit të kaluar, të shqiptarit 46 vjeçar nga Maqedonia, Amza Zekiri.
   Zyrtarët e ndjekjes së krimit kanë arrestuar njërin nga dy djemtë e të ndjerit. I madhi nuk është në Gjermani dhe vendndodhja e tij ende nuk dihet.
   Kufoma e Amza Z. është gjetur më 6 shkurt nga dy persona 16 vjeçarë në një kënetë. Ajo ishte e mbyllur në një valixhe, të cilën dy personat e kishin nxjerrë nga akulli i kënetës. Hetuesit kishin pasur edhe më parë indikacione se vrasja mund të ishte bërë nga rrethi i të afërmve të të ndjerit dhe kështu dyshimet shkonin drejt dy bijve Adnanit (20 vjeç) dhe Fatmirit (26 vjeç).
   Adnani është arrestuar dhe me rastin e marrjes ne pyetje ka pranuar veprën si dhe e ka sqaruar atë, shkruan Harburg aktuell. Sipas rrëfimit të tij, pas një konflikti që kishte pasur me të atin, e kishte mbytur atë dhe pastaj, bashkë me vëllanë e madh e kishin futur në valixhe. Së bashku e kishin dërguar atë me një taksi për në Sinstorf (Harburg, Gjermani veriore).
   Djali që ka pranuar veprën do të hetohet më tutje nga gjyqtari hetues ndërsa vëllai i tij është jashtë vendit, shkruan albinfo.
   Hetuesit, duke bazuar në të dhënat e Adnanit janë në kërkim të taksistit i cili natën në mes të 29 dhe 30 tetorit të vitit 2013 i ka marrë dy vëllezërit.