Policia: Dy të vrarë dhe gjashtë të plagosur në Pejë

  Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

  Përkthyes

  Radio Projekt 21

  Ndegjo me Internet Explorer

  Ndegjo me Firefox

  Forumsstruktur

  Team

  • Policia: Dy të vrarë dhe gjashtë të plagosur në Pejë


   (E plotësuar)- Xhevat Ibra, zëdhënës i Policisë së Kosovës në Pejë, në një prononcim ka thënë se, sot rreth orës 15 e 40 minuta, afër Hotel "Gold" në Pejë, ka pasur gjuajtje me armë zjarri nga një veturë “Jep Grand Cherokee”.

   Ai tha se, dy persona janë konfirmuar se kanë vdekur, ndërsa gjashtë të tjerë janë në spitalin rajonal të Pejës, të cilët po kurohen.

   Njëri nga të vdekurit është kalimtar rasti, ndëra tjetri i përfshirë në krim. Të dyshuarit kanë ikur në drejtim të fshatit Pishtan, ku edhe është gjetur makina e tyre e përfshirë në zjarr.

   Menjhërë janë informuar ekipet e zjarrëfikësve të cilët janë duke u mundur ta shuajnë zjarrin që mos të humbin gjurmët e të dyshuarve.

   Nën mbikqyrjen e prokurorit, hetuesit janë duke punuar për të sqaruar të gjitha rrethanat të cilat kanë quar deri të vrasja e dygisht dhe plagosja e gjashtë personave.

   Policia ka përgatitur një plan operativ, të quajtur Unaza e çeliktë dhe po bëhet përpjekje për identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarve.

   Dy të vrarë dhe shtatë të plagosur në qendër të Pejës
   Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa shtatë të tjerë janë plagosur si rezultata e gjuajtjes me armë zjarri.Emri i njërit prej të vdekurve është Nexhdet Kelmendi, i njohur me nofken Lara.

   Në Pejë para pak çastesh ka ndodhur një incident i armatosur. Burime të lajmi.net nga Spitali Rajonal i Pejës kanë bërë të ditur se nga ky incident që ka ndodhur në afërsi të Hotel Gold në qendër të Pejës, kanë mbetur dy të vrarë dhe pesë të plagosur.

   Të plagosur me kallashnikovë në qendër të Pejës

   Mu në mes të qendrës, në qytetin e Pejës para gjysmë ore janë dëgjuar të shtëna me Kallashnikovë. Burime të mediave tjera, bëjnë të ditur se nga këto të shtëna ka të plagosur, mirëpo ende nuk dihet për të vdekur.
   Nga vendi i ngjarjes, thuhet se ky vend është mbushur me Polic dhe po ashtu shihen edhe automjetet e ndihmës së parë.